Fly Emirates - perspektívne aerolínie z Blízkeho Východu

Tagy:  emirates, fly emirates

Sponzorované odkazy:

Fly Emirates - perspektívne aerolínie z Blízkeho Východu

Emirates (známe tiež vďaka marketingovému sloganu Fly Emirates) sú dubajskou národnou aerolinkou. Je to zároveň najväčšia letecká spoločnosť na Blízkom Východe, poskytuje asi 2400 letov za týždeň. Centrálnym letiskom je Medzinárodné letisko v Dubaji a lieta do 105 miest v 62 krajinách, naprieč všetkými šiestimi kontinentami. Lieta tiež jedny z najdlhších svetových letov: z Dubaja do Los Angeles, San Francisca a Houstonu. Fly Emirates je dcérskou spoločnosťou The Emirates Group, ktorá má viac než 50 000 zamestnancov a je vlastnená dubajskou vládou. Nákladné lety patria pod spoločnosť Emirates SkyCargo.

Lietadlá

Emirates vlastní najmä lietadlá Airbus a Boeing so širokým trupom, napr. Boeing 777. Tiež disponuje lietadlami Airbus A380. Spoločnosť získala mnoho ocenení za nákup lietadiel, napríklad v roku 2007 za kúpu 130 nových lietadiel do svojej letky. Je jednou z najväčších leteckých spoločností na svete (konkrétne na šiestom mieste) čo do počtu lietadiel, prepravených cestujúcich a zisku. Zároveň je najväčšou aerolinkou na Blízkom Východe. V roku 2010 nalietala najviac kilometrov zo svetových aeroliniek. Emirates si vybudovala silné postavenie a veľmi rýchlo rozširuje a skvalitňuje svoje služby. V roku 2010 bola zvolená ôsmou najlepšou aerolinkou sveta. Riaditeľom Fly Emirates je v súčasnej dobe (2010) Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Airbus A380

Airbus A380 je najväčšie civilné lietadlo na svete, Fly Emirates ich v súčasnosti vlastní 58. Má v pláne kúpu ešte ďalších lietadiel tohto typu tak, aby ich celkovo mala 120. S týmito strojmi lieta do Bangkoku, Sydney, Toronta, Aucklandu, Londýna, Paríža, Pekingu, Manchestra, Hong Kongu, New York City-JFK a ďalších. Airbus A380 je dvojpodlažné lietadlo so širokým trupom a niekedy sa mu hovorí aj superjumbo. Paluba je o 49 m2 väčšia ako u konkurenta Boeing 747–400 a pojme od 525 (štandardné tri letové triedy) do 853 ľudí (všetky triedy). Je projektovaný pre vzdialenosti 15 200 km, čo je približne vzdialenosť z New Yorku do Hong Kongu. Dĺžka lietadla je 72,73 m, výška 24,45 m.

Airbus A 380, autor: Adrian PingstoneAirbus A 380, autor: Adrian Pingstone

Slogan

Fly Emirates zmenila svoj slogan z Fly Emirates (2004) na Fly Emirates. Keep Discovering. Neskôr využila toho, do koľkých krajín lieta a slogan zmenila na Fly Emirates. To over six continents. Do kampane zaradila aj samotný Dubaj, takže slogan potom ešte zmenila na Fly Emirates. Meet Dubai. V minulosti používala ešte tieto slogany: Emirates. The Finest in the Sky, Be Good to yourself. Fly Emirates., When was the last time you did something for the first time. Fly Emirates.

Článok Fly Emirates - perspektívne aerolínie z Blízkeho Východu bol publikovaný 7. prosince 2012 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Barbora Keprdová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...