Corsairfly

Tagy:  letecká spoločnosť, corsairfly, francúzsko, aerolínie, lety, letenky, letisko, paríž

Sponzorované odkazy:

Corsairfly

Leteckých spoločností je v dnešnej dobe nespočetné množstvo a preto v našom sprievodcovi tými, ktoré ponúkajú kvalitnejšie služby, pokračujeme. Pre laika je zvyčajne veľmi ťažké si vybrať vhodného dopravcu, s ktorým sú lety spoľahlivé, bezpečné a čakanie minimálne. Môže sa vám ale vyskytnúť situácia, keď si zaobstaráte naozaj výhodnú last minute letenku, pričom aerolínie sú pre vás doteraz neznáme. Ak sa týmto spôsobom stretnete napríklad s dopravcom Corsairfly, môžete byť úplne pokojní, lebo ste v dobrých rukách.

Corsairfly sú francúzskym leteckým dopravcom a už tento fakt by vás mal pomerne upokojiť. Francúzi sú v tomto smere veľmi starostliví a po niektorých incidentoch u Air France sa majú stále na pozore. Tieto aerolínie sú v krajine druhým najväčším leteckým dopravcom, ktorý za posledný rok prepravil okolo sto miliónov cestujúcich, a to po celom svete.

Sídlo spoločnosti môžete úplne očakávane nájsť na medzinárodnom letisku Orly v Paríži, kde sídli už aj spomínaná konkurencia Air France. Výhodou dopravcu sú najmä pomerne lacné letenky a kvalitné služby, ale aj možnosť kúpy tiketov priamo na letisku. Ak by ste z nečakaného dôvodu museli odcestovať alebo by ste zmeškali predchádzajúci let, tento variant vám poslúži ako akási záloha, vďaka ktorej môžete byť pokojní a bez zbytočného stresu.

Vznik leteckej spoločnosti sa datuje od 17. mája roku 1981, kedy sa v leteckom svete objavila pod pôvodným názvom Corsair. Toho istého roku tiež uskutočnila prvý, a veľmi úspešný let, do francúzskeho mesta Ajaccio. Dnešná spoločnosť Corsair fly patrí k vôbec najväčším leteckým dopravcom v celej Európe a môže sa pýšiť veľmi dobrým menom, vďaka ktorému sa turisti k aerolinke naozaj radi vracajú.

Od roku 2009 má Corsairfly codeshare dohodu s leteckou spoločnosťou Air Canada, preto sa do Severnej Ameriky môžete z Paríža dostať za výhodné ceny, a to po celý rok.

Letecká flotila spoločnosti Corsairfly je tvorená celkom 8 kvalitnými lietadlami, medzi ktoré patrí samozrejme niekoľko typov Boeing 747–400s, Airbus A330–200s a novo od roku 2012 tiež dva Airbusy A330–300.

Článok Corsairfly bol publikovaný 10. března 2014 v 07.15 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...