easyJet, ďalšia low cost spoločnosť s odletmi z Ruzyně

Tagy:  easyJet, lc, low cost, nízkonákladové aerolinky, Praha

Sponzorované odkazy:

easyJet, ďalšia low cost spoločnosť s odletmi z Ruzyně

Ak radi cestujete, easyJet môže patriť medzi Vašich obľúbencov. Je ďalšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou so zaujímavou ponukou leteniek.

Britské nízkonákladovky easyJet

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet má svoju základňu v londýnskom Lutone. Patrí medzi skúsenejších hráčov na trhu, svojich klientov má už od roku 1995. V súčasnej dobe obslúži viac klientov než akákoľvek iná letecká spoločnosť s bázou vo Veľkej Británii. Samozrejme tiež takmer doslova šliape na päty írskemu konkurentovi Ryanair.

EasyJet disponuje flotilou o veľkosti približne 180 strojov, väčšinou ide o Airbus A319 so 124 sedadlami. Ďalších 45 lietadiel bude dodaných.

Destinácie, ktoré easyJet ponúka

EasyJet má na svojom zozname 118 letísk a celkovo viac ako 500 liniek. Neoperuje len v rámci európskeho kontinentu, v ponuke sú aj destinácie v Severnej Afrike a západnej Ázii.

EasyJet lieta do všetkých krajín Západnej, Južnej a Strednej Európy, ďalej do Švédska, Fínska, Estónska, Rumunska, Bulharska, z bývalej Juhoslávie potom do Slovinska, Chorvátska a Kosova. Z mimoeurópskych krajín je potom v ponuke Turecko, Izrael, Egypt a Maroko.

EasyJet v Prahe

EasyJet ponúka tiež niekoľko liniek z Prahy. Poteší tak najmä tých, ktorí sa rozhodnú cestovať do Amsterdamu, Bristolu, Doncaster Sheffieldu, Londýna (letisko Gatwick a Stansted), Lionu, Milána (letisko Malpensa) či Paríža (letisko Charles de Gaulle).

Príručná batožina

Snáď každého cestujúceho využívajúceho služieb nízkonákladových aeroliniek zaujíma príručná batožina. EasyJet vyžaduje prakticky štandardné rozmery príručnej batožiny, teda 56 × 45 × 25 centimetrov vrátane koliesok a ďalších prečnievajúcich častí. Zaujímavé však je, že neudáva maximálnu prípustnú hmotnosť. Hovorí len o tom, že cestujúci musí byť schopný batožinu sám a bezpečne uložiť do boxov nad hlavami. Ďalej je možné vziať si jednu igelitovú tašku s predmetmi nakúpenými na letisku.

Autor: Robert OrrAutor: Robert Orr

V prípade prekročenia uvedených rozmerov môžu pracovníci požadovať od cestujúceho uhradenie poplatku za odbavenie tejto batožiny. Výšku poplatku však oznámia až na mieste, a ten je potrebný uhradiť iba platobnou kartou. V prípade neuhradenia tohto poplatku môžu aerolinky odmietnuť prepraviť cestujúceho bez nároku na akékoľvek náhrady. Tento detail je potrebné mať na pamäti.

Batožina k odbaveniu

Aj u batožiny k odbaveniu je treba dbať zvýšenú pozornosť. Za každý kilogram nad limit 20 kg sa účtuje 13 €. Základný poplatok za batožinu je 12 € pri rezervácii cez internet, na letisku potom dvojnásobok.

Článok easyJet, ďalšia low cost spoločnosť s odletmi z Ruzyně bol publikovaný 6. prosince 2012 v 06.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...