Letenky do Istanbulu - spoznajte čaro tureckej metropoly

Tagy:  Istanbul, turecko, kultúra, história, hagia sophia

Sponzorované odkazy:

Letenky do Istanbulu - spoznajte čaro tureckej metropoly

Vtedajší Konštantínopol, čiže Byzanská ríša sú témou, ktorú riešia nejedny noviny či encyklopédie. Lákavá kultúra a fantastická história tureckého bohatstva láka turistov z celého sveta na poznávacie zájazdy. Istanbul je skutočná zmeska národností a neuveriteľného množstva ľudí, ktorý uznávajú rovnaké náboženstvo. Mesto je takmer vyľudnené v skorých ranných hodinách, ale okolo poludnia sa hemží tunajšími usilovnými občanmi, je tomu tak v lete aj v zime.

Hagia Sophia je najatraktívnejšou pamiatkou celého Istanbulu, autor: kereshtashHagia Sophia je najatraktívnejšou pamiatkou celého Istanbulu, autor: kereshtash

Rovnako tak, ako v celom Turecku aj v Istanbule prevláda teplé a vlhkejšie počasie v lete a suchšie mierne v zime. Snehu sa v tejto oblasti naozaj nedočkáte a dažďových prehánok je taktiež minimum.

Ohromnou výhodou výletu do Istanbulu je fakt, že všetky pamiatky a historicky či architektonicky zaujímavé miesta sú rozmiestnené systematicky a pohromade, čiže nemusíte používať hromadnú dopravu alebo platiť predražené taxi služby. Istanbul, oproti iným veľkomestám a turisticky atraktívnym lokalitám nevyužíva turistického ruchu a vstupy do mnohých budú sú úplne zadarmo, zaplatiť môžete dobrovoľné vstupné, ktoré potom slúži k opravám daných pamiatok.

Pohľad na skvostné mesto Istanbul, autor: pertysmithersPohľad na skvostné mesto Istanbul, autor: pertysmithers

Hagia Sophia

Čiže chrám Božej múdrosti patrí medzi najznámejšie istanbulské stavby, o ktorých sa učia študenti architektúry celé roky. Hagia Sophia bola z počiatku, čiže v 12. storočí, Byzanským chrámom, neskôr sa z centra kresťanského náboženstva stala osmanská mešita a potom slúžila ako múzeum. Mnoho architektov sa v priebehu času snažilo prekonať krásu Chrámu božej múdrosti, ale postaviť monštruóznu stavbu takejto kvality a nadprirodzeného vzhľadu je takmer nemožné. Dnes tu nájdeme ako prvky moslimské, tak aj kresťanské, žijúce vedľa seba v symbióze. Kresťanského pôvodu sú fresky, ktoré boli odkryté pri reštauračných prácach a moslimské sú symboly vyskytujúce sa v celom chráme. Ženám, ktoré nie sú zahalené je vstup zakázaný a fotografovanie sa trestá prísnou pokutou, chrám si potrpí na prísne pravidlá.

Letenky

Pravdepodobne najlákavejšou ponukou sú akčné nízkonákladové letenky od spoločnosti Skyscanner, ktoré kúpite za príjemných 140 € aj so spiatočnou cestou a vrátane všetkých letiskových táx. Z Brnenského letiska sa pomocou aeroliniek Ryanair či easyJet do Istanbulu dopravíte za 135 €, letenka je samozrejme taktiež spiatočná a vrátane poplatkov.

Istanbul je mesto pôvabné, bohaté a so zaujímavou históriou, autor: diteroIstanbul je mesto pôvabné, bohaté a so zaujímavou históriou, autor: ditero

Najlacnejšie letenky do Istanbulu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Istanbulu - spoznajte čaro tureckej metropoly bol publikovaný 9. května 2013 v 09.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...