New York za 342 €

Tagy:  letecká spoločnosť, new york, lietanie, cestovanie, let, lacné letenky, letisko, virgin atlantic

Sponzorované odkazy:

New York za 342 €

Amerika je kontinentom, ktorý láka snáď každého z nás. Takmer všetky filmy pochádzajú z produkcie Hollywoodu, televízne reklamy propagujú americké výrobky a nespočet oblečenia, obuvi, doplnkov a koniec koncov aj potravín je práve s USA. Nie je teda divné, že tak túžime spoznať tamojšiu kultúru a ochutnať vyhlásené hamburgery. Avšak splniť si tento sen nie je vôbec jednoduché, pretože je samozrejme potrebný nemalý obnos peňazí.

V skorších dobách bola cesta na západnú pologuľu niečím nemysliteľným, v posledných rokoch sa ale pozretie do Ameriky stáva čoraz reálnejšie a vďaka lacným letenkám sa teraz môžete vydať na cesty, bez toho aby ste museli šetriť dlhé roky. Zatúžili ste stáť pod svetlami presláveného Mannhattanu a zúfalo sa chcete pohybovať medzi ulicami nekonečných mrakodrapov? Potom si pripravte iba 342 € a so spoločnosťou Virgin Atlantic si splňte svoj ​​dávny sen.

Vydajte sa do New Yorku za necelých 360 €, autor: stephen smith photosVydajte sa do New Yorku za necelých 360 €, autor: stephen smith photos

Cestujte s istotou

Keď sa hodláte vzlietnuť a prežiť let dlhý niekoľko hodín, rozhodne by ste svoj ​​život mali zveriť do rúk niekoho spoľahlivého a s dobrou povesťou. Medzi letecké spoločnosti tohto druhu patrí napríklad britská letecká spoločnosť Virgin Atlantic, ktorá vznikla roku 1984, čiže má isté skúsenosti. Virgin Atlantic svoj ​​prvý let začala v tom istom roku a to na trase London Gatwick a Newark Liberty. Cesta prebehla hladko a cestujúci boli natoľko spokojní, že sa rozhodli služieb spoločnosti využívať aj naďalej. Môžeme teda povedať, že aerolinka svoj ​​nástup do leteckého priemyslu začala veľmi dobre.

Prvé dva roky svojej existencie stála spoločnosť nohami „pevne na zemi“ a venovala sa iba Európe. Potom sa pre veľký úspech rozhodla svoje pole pôsobnosti rozšíriť a tak začala podnikať lety aj do New Yorku, Tokia, Los Angeles, Bostonu a Orlanda.

Ako jedna z mála spoločností má Virgin Atlantic dve hlavné základne a to na londýnskom letisku Heathrow a v Gatwicku. V minulom roku prepravila letecká spoločnosť 7 miliónov cestujúcich, čo síce nie je závratné číslo, ale tu platí, že kvantita rozhodne neznamená kvalitu.

Priemerný vek lietadiel Virgin Atlantic je 6,7 roka, pričom medzi ne patria modely Airbus A340–300, Airbus A340–600 a tiež Boeing 747–400.

Lietanie s Virgin Atlantic sa oplatí, autor: Aero IcarusLietanie s Virgin Atlantic sa oplatí, autor: Aero Icarus

Článok New York za 342 € bol publikovaný 24. listopadu 2013 v 06.30 v rubrike Letenky, Lietanie a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...