Kde sa najesť na pražskom letisku za dobré ceny?

Tagy:  strava, jedáleň, reštaurácie, jedlo, pečivo, lietanie, dovolenka

Sponzorované odkazy:

Kde sa najesť na pražskom letisku za dobré ceny?

Letecká doprava je nesporne najrýchlejšia, najkomfortnejšia a tiež najbezpečnejšia. Vzhľadom k nízkym cenám leteniek v posledných rokoch sa tiež cestovanie lietadlom stáva čím ďalej výhodnejšie a dovoliť si leteckú dovolenku môže dnes už takmer každý, dokonca aj nemajetní študenti a seniori. Neexistuje prakticky jediný dôvod, prečo by ste sa nemali vypraviť na letnú dovolenku lietadlom. Aby ste sa v pokoji odbavili a lietadlo vám neuletelo, musíte byť prirodzene na letisku minimálne o hodinu skôr, ideálne 2 hodiny. Niekedy sa môže stať, že sa na letisku objavíte ešte skôr, všetko prebehne pokojne a hladko a vy tak budete mať veľa času a tiež hlad. Ako vyriešiť stravovanie na letisku, keď pri sebe nemôžete mať vlastnú desiatu a jedlo v lietadle dostanete až po niekoľkých hodinách?

Stravovanie na letisku môže byť pre mnohých ľudí problém, pretože ako je známe, na letisku nie sú ceny príliš priaznivé, ba naopak sú mnohokrát tak vysoké, že si rozmyslíte aj kúpu kávy alebo obyčajnej vody. Kde sa teda na ruzyňskom letisku najesť, aby vás jedlo nestálo rovnako, ako dovolenka? Našťastie existuje niekoľko skvelých podnikov, kde vás strava stojí naozaj málo peňazí, z čoho budete prekvapení.

The Globe

Jednou z cenovo veľmi dostupných reštaurácií je The Globe, ktorú nájdete v 1. poschodí tranzitnej časti Terminálu 1 v takzvanom food court. Reštaurácia disponuje príjemným posedením, ale predovšetkým jedlom, na ktorom si pochutíte a pritom vás bude stáť takmer rovnako, ako v pražskej reštaurácii. Obed si doprajete už od 5 € a kompletná večera, vrátane pitia, vás bude stáť okolo 8 €. V ponuke potom nájdete cestoviny, ryžu, steaky a mnoho ďalších pochutín z celého sveta.

Autor: DAVID HOLTAutor: DAVID HOLT

Reštaurácia Praha

Ďalšou skvelou voľbou je reštaurácia Praha, ktorú nájdete v rovnakej časti, ako predchádzajúcu spomínanú reštauráciu The Globe. Táto reštaurácia funguje štýlom samoobslužného bufetu, z ktorého si vyberiete to, na čo máte práve chuť. Denne je tu pripravených 10 jedál českej i medzinárodnej kuchyne, pričom sa tu kvalitne najete už od 3 € za hlavné jedlo. Ešte si myslíte, že sa na letisku nemôžete najesť lacno?

Pekáreň Paul

Pekáreň Paul nie je žiadnou novinkou ani podnikom, ktorý by sa vyskytoval výlučne na letisku. Ide o svetovo veľmi populárny reťazec pekární, ktoré ponúkajú vždy čerstvé a naozaj kvalitné pečivo, na ktorom si pochutí celá rodina. Pekáreň Paul nájdete napríklad v Prahe na Příkopech, v Palladiu, na Novom Smíchove a v mnohých ďalších oblastiach a teraz už aj na letisku Václava Havla. Tu si môžete kúpiť samotné pečivo, ale aj hotové bagety, croissanty, zákusky, veľa druhov pekárenských výrobkov a samozrejme kávu, čaj alebo horúcu čokoládu.

Autor: Cafeterías NebraskaAutor: Cafeterías Nebraska

Článok Kde sa najesť na pražskom letisku za dobré ceny? bol publikovaný 17. července 2016 v 00.00 v rubrike Letiská. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...