Najväčšie letiská sveta - ktoré to sú?

Tagy:  najväčšie letisko, letisko sveta, usa, amerika, atlanta, chicago, londýn

Sponzorované odkazy:

Najväčšie letiská sveta - ktoré to sú?

Možno si hovoríte, že vedieť o najväčších letiskách sveta je v celku zbytočné a neprospešné, ale možno vám táto informácia do budúcna pomôže a vy tak budete vedieť, či sa máte pripraviť na davy ľudí, či sa oplatí prísť skôr a čo od letiska môžete čakať.

Hartsfield-Jackson International Airport

Hartsfield v Atlante je vôbec najväčšie letisko sveta a nachádza sa v USA. Ročne letisko využije vyše 80 miliónov pasažierov a príletov a odletov sa počas jedného jediného roka uskutoční okolo jedného milióna. V nasledujúcich rokoch sa tieto astronomické čísla ešte razantne zvýšia, konkrétne až o 40 percent, pretože tu spoločnosť nechala vybudovať už piatu runway. Letisko slúži prevažne k domácim letom, ktoré sú v Spojených štátoch amerických najviac využívané.

Najväčšie letisko sveta, autor: timnatlNajväčšie letisko sveta, autor: timnatl

O'Hare International Airport

Druhé najväčšie lietadlo sveta sa nachádza opäť v Amerike, konkrétne vo svetovo preslávenom Chicagu. Letisko sa nachádza približne 27 kilometrov južne od metropoly a ročne tu precestuje až na 70 miliónov pasažierov. Týmto číslom sa letisko logicky zaradilo ako druhé najrušnejšie letisko na svete. K osobnej doprave tu slúži 5 terminálov, ktoré využívajú spoločnosti ako je United Airlines, American Airlines, United Express, American Eagle, US Airways, Lufthansa, Mexicana, alebo USA3000 Airlines. Z letiska do centra sa dostanete pohodlným vlakom, ktorý stojí len 2 doláre a jazdí prakticky nepretržite. Ak si nepotrpíte na hromadnú dopravu a radšej preferujete osobný automobil, taxi služba je pristavená hneď pred letiskom, ale doprava do centra vás vyjde minimálne na 40 dolárov.

London-Heathrow

Tretím najväčším a zároveň najrušnejším letiskom je Heathrow, ktoré už neleží v USA, ale vo Veľkej Británii v Európe. Nachádza sa 24 kilometrov od centra Londýna a všeobecne je považované za jedno z najvyhľadáva­nejších letísk vôbec. Pred letisko Heathrow vedie veľa liniek z jedného kontinentu na druhý, pôsobí tak teda ako ideálny prostredník. Letisko bolo slávnostne otvorené rok po ukončení druhej svetovej vojny, kedy však pôsobilo čisto ako vojenská základňa. Postupom rokov sa však stále rekonštruovalo a zväčšovalo, až svoje pole pôsobnosti prenieslo aj na civilnú dopravu. Dnes tu vojenské lietadlo nenájdete, zato nespočetné množstvo civilných lietadiel a milióny pasažierov áno.

Ročne tu precestujú desiatky miliónov ľudí, autor: Robert LzRočne tu precestujú desiatky miliónov ľudí, autor: Robert Lz

Článok Najväčšie letiská sveta - ktoré to sú? bol publikovaný 29. prosince 2013 v 06.15 v rubrike Letiská. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...