Letisko Viedeň - medzinárodné letisko Schwechat

Tagy:  Letisko Viedeň, Viedeň, medzinárodné letisko, Schwechat, Austrian Airlines, terminál, Vienna International Airport, Star Aliancie, letisko, Rakúsko

Sponzorované odkazy:

Letisko Viedeň - medzinárodné letisko Schwechat

Vienna International Airport čiže medzinárodné letisko Viedeň sa nachádza približne 18 km juhovýchodne od hlavného mesta Rakúska – Viedne. Ide o perfektné odletové miesto aj cestujúcich zo Slovenskej republiky.

Letisko Schwechat

Jedno z úplne najvyťaženejších letísk v Európe je letisko Schwechat vo Viedni. Tento názov nesie vďaka menšej obci, ktorá sa v jeho blízkosti nachádza.
Podľa presných štatistík sa ročne na tomto letisku odbaví neuveriteľných osemnásť miliónov cestujúcich. Vienna International Airport sa môže chváliť svojou modernou vybavenosťou, ktorú kdejaký pasažier ocení. Cestujúci tu môžu využiť napríklad veľké nákupné centrum, reštaurácie, kaviarne, pizzerie, fastfoody, VIP salóniky, kryté parkovisko a mnoho ďalšieho. V celom letiskovom areáli je cestujúcim poskytovaná služba wifi. Navyše v blízkosti letiska sa nachádzajú hotely a Business centrum.
Modernou architektonickou dominantou letiskového komplexu je neprehliadnuteľná 109 metrov vysoká riadiaca veža. Ide o naozaj moderný kúsok, lebo na veži je umiestnené premenné nočné osvetlenie. Táto veža sa často využíva na reklamné účely.

Moderné vybavenie letiska, autor: Yoshimasa niwaModerné vybavenie letiska, autor: Yoshimasa niwa

Terminály

Budova letiska má celkom dva terminály – terminál sever a terminál sever 2. Orientácia na tomto letisku je úplne bezproblémová. Prízemie je určené výhradne pre prílety a prvé poschodie pre odlety. Z prvého poschodia sú dostupné aj prístupy k transferom z letiska. Na viedenskom letisku pristávajú a odlietajú ako veľké lietadlá medzinárodných aerolínií, tak aj menšie lietadlá nízko nákladových firiem. Letisko Schwechat má dve vzletové a pristávacie dráhy. Jedna dráha má 3600 m na dĺžku a druhá 3500 m.
Letisko prešlo v minulých rokoch pomerne rozsiahlymi rekonštrukciami a úpravami. Ide o vskutku moderné a rozľahlé letisko.

Moderná veža, autor: Ulrich LatzenhoferModerná veža, autor: Ulrich Latzenhofer

Austrian Airlines

Letisko Viedeň sa navyše môže pochváliť tým, že sa na ňom nachádza aj sídlo rakúskej národnej leteckej spoločnosti Austrian Airlines.
Austrian Airlines poskytuje svojim stálym klientom najkvalitnejšie a najkomfortnejšie VIP služby. Na letisku má napr. vybudované aj vlastné check-in zariadenia. Čo to znamená? Vďaka check-in sú cestujúci zbavení zdĺhavých front a čakania. Ďalej táto spoločnosť ponúka tzv. red ticket. Tzv. červená letenka so sebou nesie tiež celý rad výhod.
Letecká spoločnosť Austrian Airlines je členom združenia Star Aliancie. Nielen ona, ale aj celý rad ďalších členských spoločností, vyčlenilo niekoľko svojich lietadiel pre reklamné nátery.

Austrian Airlines, autor: Cha già JoséAustrian Airlines, autor: Cha già José

Článok Letisko Viedeň - medzinárodné letisko Schwechat bol publikovaný 2. ledna 2013 v 11.45 v rubrike Letiská. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...