Lacné letenky do Austrálie

Tagy:  letenky, Austrália, Sydney, British Airways, Emirates Airline

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Austrálie

Austrália je predsa len pekne ďaleko a vďaka tomu cena leteniek pre našinca stúpa naozaj vysoko. Málokoho napadne, že by si mohol do Austrálie zaletieť len tak na dovolenku a spoznať kúsok tohto úchvatného kontinentu. S poslednými rokmi sa však situácia na trhu mení, a tak aj Austrália sa stáva dostupnejšia.

Ušetrite pri nákupe

Aj keď sa cena leteniek do Austrálie pohybuje v iných cenových rozpätiach než u leteniek, ktoré bežne kupujeme pre cestu po Európe, každé ušetrené euro sa počíta. V lepšom prípade ušetríme desiatky až stovky eur.

Keďže je cena leteniek k protinožcom tak vysoká, skutočne sa oplatí sledovať rôzne zdroje a vyhradiť nákupu leteniek viac času a energie. V ideálnom prípade potom známy či „kamaráti“ na internetových diskusiách poradia konkrétne letecké spoločnosti alebo predajcu leteniek pre konkrétnu lokalitu.

Najlacnejšie letenky do Austrálie

Cena leteniek veľa závisí od momentu kúpy. Najlacnejšie spiatočné letenky do Austrálie možno zaobstarať už v cene okolo 1030 €, v tejto sume sú zahrnuté aj poplatky. Bežne sa potom stretneme s cenou okolo 1300 až 1400 € za spiatočnú letenku do niektorého z veľkých austrálskych miest. V tejto cene obvykle nebýva problém letenky zaobstarať.

Najlacnejšie spoločnosti

Do Austrálie sa dostaneme s niekoľkými spoločnosťami. Všetky nám ponúkajú kompletný let s jedným či dvoma prestupmi, čo je pohodlnejšie než zostavovanie cesty z letov od viac rôznych aeroliniek.

Najlacnejšie letenky nájdeme v ponukách Emirates Airline, ktoré lietajú s prestupom v Dubaji. Ďalšiu cenovo zaujímavú ponuku prinášajú China Southern Airlines. S týmito aerolinkami však cestujúcich čakajú prestupy dva, a to v Paríži a Kantone. O niekoľko stoviek € drahším variantom je potom ekonomická trieda British Airways. Ich let počíta s prestupom v Londýne.

Alternatíva k Prahe

Pri hľadaní leteniek do Austrálie sa tiež oplatí zvážiť alternatívu odletu odinakiaľ než z Prahy. Ponúka sa tak ako Viedeň, tak niektoré z nemeckých letísk. V prípade, že uvažujeme aj nad touto možnosťou, môžeme potom využiť ľahkej dopravy na a z letiska, prostredníctvom diaľkových autobusov. Rad liniek totiž ide priamo na letisko a zabezpečuje denné spojenie.

Vyskúšajte viac zdrojov

Pri hľadaní takto drahých leteniek sa určite oplatí vyskúšať viac zdrojov a hľadať zaujímavé ponuky. Rôzni predajcovia leteniek môžu mať zaujímavé akcie, a tým nám v danom okamihu ponúknu lepšiu cenu.

Najlacnejšie letenky do Austrálie ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Austrálie bol publikovaný 25. února 2013 v 11.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...