Letenky do Sydney - Austrália za najnižšie ceny na trhu

Tagy:  Sydney, austrália, mesto, zaujímavosti, pamiatky, opera, pláže, more

Sponzorované odkazy:

Letenky do Sydney - Austrália za najnižšie ceny na trhu

Krajina protinožcov je lákavá nielen pre nás Európanov, ale pre celý okolitý svet, pretože je svojou odľahlosťou, odlišnou kultúrou a nevšednou flórou a faunou neskutočne atraktívna. Austrália, predovšetkým potom Sydney prináša možnosti v podobe dokonalej dovolenky, ale aj študijného pobytu či pracovnej príležitosti.

Charakter takmer štyri miliónového kultúrneho, ekonomického a intelektuálneho centra celého austrálskeho kontinentu je určovaný hlavne tým, že ide o prístav. Sydney sa preto tiež občas prezýva „Prístavné mesto“. Najznámejšou dominantou mesta s nepreberným množstvom zálivov a pláží, je určite budova sydneyskej opery. Pohľad na jednu z najvýznačnejších architektonických stavieb dvadsiateho storočia si nesmie nechať ujsť žiadny návštevník Sydney. Ďalšou nezabudnuteľnou a charakteristickou stavbou je oceľový most Sydney Harbour Bridge.

Navštívte austrálske Sydney a operu, autor: davidmcgreyNavštívte austrálske Sydney a operu, autor: davidmcgrey

Oblasť okolo prístavu Port Jackson bola domovom Aborigincov viac ako 40 tis. rokov. Austrália je síce osídlená od nepamäti, ale objavená bola až v roku 1770 kapitánom Jamesom Cookom. Jej následné osídľovanie Britmi začalo v roku 1788, kedy do Sydney dorazila prvá flotila s vojakmi a trestancami. Prvá osada bola postavená v tom istom roku v zátoke Sydney Cove, kde dnes odchádzajú všetky lode z Circular Quay. Sydney stojí v miestach, kde pobýval kmeň Eora, podľa ktorého sú tiež pomenované niektoré predmestia. V 2. polovici 19. storočia sa z národa trestancov pomaly stala demokratická krajina a roku 1901 bola Austrália vyhlásená federáciou v čele s ministerským predsedom. Austrália je dodnes členom britského spoločenstva Commonwealth, v čele teda stojí britská kráľovná, zastupovaná generálnym guvernérom.

V Sydney a jeho okolí sa nachádza množstvo malých, ale aj veľkých pláží, počnúc najznámejšími, ako sú Manly, Bondi a podobne. Veľmi obľúbeným miestom je aj Watsons bay, kde sa nachádza malá pláž s krásnym výhľadom na mesto. Na Bondi sa ľahko dostanete mestskou hromadnou dopravou.

Sydney je impozantné mesto, autor: tiffanyevansSydney je impozantné mesto, autor: tiffanyevans

Letenky

Sydney je v posledných rokoch naozaj vyhľadávanou a obľúbenou destináciou, čoho si všimla nejedna letecká spoločnosť. S aerolíniami Emirates sa do rozprávkového Sydney pozriete za 880 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky do Sydney ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Sydney - Austrália za najnižšie ceny na trhu bol publikovaný 12. května 2013 v 09.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...