Letenky do Austrálie - ako na ne?

Tagy:  letenky, Austrália, Sydney, British Airways, Královná, Letuška, Pelikán

Sponzorované odkazy:

Letenky do Austrálie - ako na ne?

Austrália rozhodne nepatrí medzi bežné výletné ciele. Letenky do Austrálie sa neobjavujú v obľúbených akčných ponukách aeroliniek, výber nie je tak široký. Napriek tomu však existuje dostatok spojov a relatívne zaujímavých cenových ponúk, ktoré môžu v prípade potreby prísť viac než vhod.

Medzinárodné letiská v Austrálii

Austrália má mnoho letísk, z ktorých je zhruba sedmička najviac využívaná. Medzi týchto sedem letísk patrí Adelaide, Brisbane, Cairns, Darwin, Melbourne, Perth a samozrejme Sydney. Pri ceste z Európy máme možnosť vstúpiť na austrálsky kontinent práve prostredníctvom týchto letísk. Vo všeobecnosti vyššia koncentrácia letísk je na východnom pobreží kontinentu.

Po samotnej Austrálii vrátane priľahlých ostrovov je možné pohybovať sa vďaka hustej sieti ďalších letísk. Tých sú desiatky a desiatky.

Priame lety do Austrálie

Bohužiaľ žiadne z českých letísk neponúka priame lety na austrálsky kontinent. Priame lety nenájdeme ani u našich najbližších susedov.

Nepriame lety do Austrálie

Pri nepriamych letoch býva prestup najčastejšie realizovaný na niektorom veľkom európskom či ázijskom letisku, ako je napríklad Londýn či Hongkong. Celková doba strávená na ceste potom činí už okolo 26 hodín.

Skúsenejší cestovatelia môžu využiť viac rôznych letov na ceste do Austrálie, istejšie je ale predsa len cestovanie po osvedčených trasách.

Letecké spoločnosti lietajúce z Európy

Medzi najvyužívanejšie a tiež najlacnejšie letecké spoločnosti lietajúce z Európy do Austrálie sú Qantas Airlines, Emirates Airlines a British Airways. Všetky tieto spoločnosti nám ponúknu lety s prestupom, netreba teda kupovať viac jednotlivých leteniek. Ďalší rad spoločností realizuje lety s dvoma a viac prestupmi.

Hľadanie leteniek do Austrálie

Najľahšou cestou k letenkám do Austrálie sú weby zamerané na vyhľadávanie a rezerváciu leteniek. Vyhľadajú nám všetky dostupné lety a ponuky, ktoré zoradia podľa ceny. Ľahko získame informácie o ďalších letoch v danom období pre prípad, že uprednostňujeme cenu a nepotrebujeme letieť v jeden konkrétny deň. Medzi tieto vyhľadávače patrí napríklad Letuška, Pelikán či Královná.

Pre pohyb po Austrálii je už potrebné vyhľadávať letenky na lokálnej úrovni.

Ceny leteniek

Ceny leteniek sa pohybujú v rádoch tisícok eur. Tie najlacnejšie sa dajú zaobstarať pod 1200 €. Ide samozrejme o spiatočnú letenku v ekonomickej triede, vrátane táx a príplatkov.

Najlacnejšie letenky do Austrálie ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Austrálie - ako na ne? bol publikovaný 3. února 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...