Lacné letenky do Austrálie - ochutnajte nevšedný zážitok južnej pologule

Tagy:  Austrália, Sydney, Melbourne, Canberra

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Austrálie - ochutnajte nevšedný zážitok južnej pologule

Austrálsky zväz, ležiaci na opačnej hemisfére našej zeme, je najmenším kontinentom sveta. Neslúži ako typicky turistická destinácia, ale pre svoje nezameniteľné pôvaby je navštevovaná turistami najrôznejších rás a náboženských vyznaní. V posledných rokoch sa Austrália stala hitom európskych turistov, pretože ponuky prác sú tu ďaleko perspektívnejšie a pravidelnejšie, predbehla tak uznávanú Ameriku, ktorej naopak návštevnosť značne klesá. Krajina klokanov sa vyznačuje mnohými zriedkavosťami, ako sú chovy ohrozených druhov, ktoré inde na celej planéte jednoducho nenájdete. Tunajšie brehy obmývajú Indický a zo západu Tichý oceán, tie síce nie sú teplé ako napríklad stredozemné more, napriek tomu vás v lete príjemne ochladia. Úradným jazykom je angličtina, ktorou hovoria prevažne rodení Austrálčania, prisťahovalci často používajú francúzštinu či španielčinu.

Klokan je národným znakom celej krajiny, autor: Fir0002Klokan je národným znakom celej krajiny, autor: Fir0002

Sydney

Päťmiliónové mesto je najväčším centrom celej krajiny, nie však hlavným mestom. Vyskytuje sa tu najväčšie percento prisťahovalcov z celého sveta. Afričania, Aziati, Európania aj Američania tu hľadajú svoje vlastné útočisko. Najvýznamnejšie miesta v Sydney sú Bondi Beach, Darling Harbour, maličký prístav s množstvom reštaurácií a slávnym morským svetom, kde sa prechádzate tunelmi pod hladinou mora, Circular Quay, prístaviska vedľa najstaršej sydneyskej štvrti The Rocks, ktoré slúži ako východiskový bod pre prechádzku po Harbour Bridge a miesto, kde nájdete Sydneyskú operu. Hyde park je centrum zelene a prírody uprostred chaosu a ruchu metropolitného mesta. Opera je známa snáď každému z vás, jej funkcia je zrejmá už z názvu a architektonicky budova pripomína lastúru alebo labuť, ide teda o čisto organický smer.

Sydney je najväčšia austrálska metropola, autor: Flickr upload botSydney je najväčšia austrálska metropola, autor: Flickr upload bot

Melbourne

Kultúrnym strediskom celého štátu je považované práve toto mesto. Svojím osobitým štýlom pripomína Viedeň či zľahka Berlín. Kúzla Melbourne si všimli aj miestni ľudia, preto sa tu konajú medzinárodné meetingy, kongresy alebo obyčajné koncerty. 250 kilometrov dlhá pláž s dych berúcim výhľadom na otvorený oceán láka nekonečné zástupy turistov a miestnych obyvateľov, a to nielen kvôli piesočným dunám, ale hlavne na základe výskytu monštruóznych veľrýb. Čo sa týka zábavných večerov pri tunajšom pive, nudiť sa rozhodne nebudete, kluby a „house“ party majú otvorené dvere pre každého nového člena.

Mesto Melbourne žiari životom aj v noci, autor: DiliffMesto Melbourne žiari životom aj v noci, autor: Diliff

Firma 2Fly je o niečo drahším variantom letu. Letenky aj s cestou na späť zoženiete za 810 €. Go Australia a ostatné aerolinky sa taktiež s cenami pohybujú okolo 810 € a viac.

Canberra

Canberra je pravým opakom spomínaného Melbourne. Mestského chaosu a šumu rýchlostných ciest sa nedočkáte. Hlavné mesto Austrálie skôr pripomína jeden veľký dokonale namaľovaný park. Stromy, kríky, rastliny lavičky, precízne šmykľavky – to všetko je typické vybavenie, číhajúce na každom rohu. Ak ste skôr extrovertný typ človeka a hľadáte pre svoju dovolenku či nové bývanie ruch ulíc, zavítajte teda do Sydney alebo do Melbourne.

Spoločnosť easyJet priviedla na trh unikátnu ponuku tohtoročnej jesene. Z Prahy sa do Austrálie so všetkými poplatkami dostanete za krásnych 665 €.

Hlavné mesto Canberra je rajom zelene a rastlín, autor: SmokeyJoeHlavné mesto Canberra je rajom zelene a rastlín, autor: SmokeyJoe

Najlacnejšie letenky do Austrálie ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Austrálie - ochutnajte nevšedný zážitok južnej pologule bol publikovaný 13. března 2013 v 09.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...