Wizz Air, letecká spoločnosť v ružovom kabáte

Tagy:  WizzAir, lc, low cost, nízkonákladové aerolinky, Praha, Brno

Sponzorované odkazy:

Wizz Air, letecká spoločnosť v ružovom kabáte

Všimli ste si sýto ružových lietadiel krúžiacich nad Ruzyňou či Brnom? Alebo reklamy v rovnakom odtieni na letenky za pár stoviek? Áno, presne toto bol Wizz Air.

Ďalšia „nízkonákladovka“

Wizz Air brázdi leteckými koridormi už nejakú tú dobu. Táto maďarská nízkonákladová spoločnosť bola založená už v roku 2003, lietať začali až nasledujúci rok. V Prahe sme ale Wizz Air mohli zahliadnuť až v roku 2009.

Kam Wizz Air lieta?

Wizz Air neustále mierne upravuje zoznam destinácií, kam sa s ňou môžeme vypraviť. Z českých letísk ho nájdeme samozrejme na pražskej Ruzyni, novo potom aj v Brne. V súčasnosti lieta do celkom 61 destinácií, a to je už slušná ponuka. Pokryté sú však len európske destinácie, mimo Európy môžeme vycestovať len do Turecka.

Veľmi prehľadnú mapu letísk, na ktoré sa s Wizz Aire dostaneme, nájdeme na ich webových stránkach.

Linky s odletom z Prahy

Pre cestujúcich z Prahy má Wizz Air hneď desať priamych liniek do európskych metropolí. Konkrétne sa jedná o tieto letiská: Barcelona El Prat de Llobregat (Terminál 2), Bari, Benátky Treviso, Brusel Charleroi, Eindhoven, Londýn Luton, Madrid Barajas (Terminál 1), Miláno Bergamo, Neapol a Rím Fiumicino.

Nová linka z Brna

Wizz Air zavádza úplne novú linku – Brno-Luton.

Ceny leteniek od Wizz

Každého pochopiteľne zaujíma, aké lacné sú letenky. Wizz Air bez pochýb patrí medzi najlacnejšie aerolinky, ktoré z Prahy a novo aj Brna lietajú. Najnižšie ceny sa pohybujú od nejakých 15 € za letenku, pripočítať musíme ešte poplatok za platbu prevodom z účtu či online kartou.

Autor: Karoly LorenteyAutor: Karoly Lorentey

Batožina a Wizz Air

Wizz Air je výhodný aj v prípade, že potrebujete letieť s ťažkou batožinou. Samozrejmosťou je bezplatná príručná batožina, na ktorú sú kladené úplne štandardné požiadavky. Tu stačí pripomenúť, že rozmery batožiny nie sú iba výmyslom. Ukladajú sa do boxov nad hlavami cestujúcich, rozmery teda zodpovedajú veľkosti týchto boxov.

Ako iné nízko nákladové spoločnosti, aj Wizz Air si účtuje za každú odbavenú batožinu. Cestujúci ich môže prepraviť až šesť. Žiadna z nich nesmie prekročiť 32 kg. Neplatia sa ale žiadne príplatky za kilogramy, cena je jednotná pre akúkoľvek batožinu neprekračujúcu vyššie stanovený limit.

Redukcia liniek?

Pred niekoľkými mesiacmi prebehla médiami správa, že sa Wizz Air chystá výrazne redukovať lety z Prahy. Na niektorých linkách dokonca chceli zaviesť iba letnú prevádzku. Nakoniec to našťastie nebolo také „horúce“, ​​v mnohých prípadoch Wizz Air len zmenil letový poriadok.

Článok Wizz Air, letecká spoločnosť v ružovom kabáte bol publikovaný 25. ledna 2013 v 09.15 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...