Let vzducholoďou

Tagy:  vzducholode, vzducholoď, vyhliadkový let, zážitky, Zeppelin

Sponzorované odkazy:

Let vzducholoďou

Obrie „balóny“, ktoré sa vznášajú na nebi. Akému dopravnému prostriedku sú podobné? Dajú sa vzducholode prirovnať k balónom, lodiam alebo lietadlám? Poďme sa spoločne zoznámiť s týmto obrovským lietajúcim dopravným prostriedkom.

Vzducholode

Vzducholoď je veľký dopravný prostriedok, ktorý na prvý pohľad pripomína praveké zvieratá – dinosaury a to hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé je to svojim tvarom a veľkosťou a po druhé svojou érou. Nejaký čas tu boli, rozvíjali sa, ale náhle bez stopy zmizli. Vzducholode sú neodmysliteľnou súčasťou histórie letectva.

Autor: foshieAutor: foshie

Zeppelin a éra vzducholodí

Myšlienka akejsi vzdušnej lode je pomerne nová. Zrodila sa až v priebehu 18. storočia (rovnako so vznikom balónov). Až od 19. storočia, respektíve na jeho konci sa dostavili skromné ​​úspechy. Jediný problém, ktorý sprevádza éru vzducholodí je dostatočne výkonný a pritom ľahký motor. Romantická éra vzducholodí skončila s grófom Ferdinandom Zepplinom.
Vzducholode tiež vo svojej krátkodobej existencii slúžili ako súčasť vojnovej mašinérie. Vykonávali napr. vzdušné a námornícke prieskumy. Vo vojnovom svete boli využité napríklad v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a vo Veľkej Británii.
V čase medzi svetovými vojnami zažili vzducholode svoje najväčšie úspechy. Za zmienku stojí napr. prvý prelet Atlantiku alebo prvý let okolo sveta. Avšak tento zlatý vek vzducholodí skončil haváriou Hindenburg.

Znovuzrodenie vzducholodí

Pomerne nedávno, v 60. rokoch, sa vývojári a konštruktéri snažili o ich znovuzrodenie a zosilnenie. Avšak tieto novo vytvorené vzducholode začali lietať hlavne pre reklamné účely.

Vzducholode sú využívané hlavne na reklamné účely, autor: Roger WagnerVzducholode sú využívané hlavne na reklamné účely, autor: Roger Wagner

Let vzducholoďou

Láka vás let balónom alebo vzducholoďou? Viete o tom, že aj vy máte možnosť, letieť s týmto obrom „monštrom“? Áno, vyhliadkové lety vzducholoďou sú určené každej vekovej generácii a naozaj stojí za to!
Vyhliadkové lety trvajú približne 30 minút. Stačí si len zarezervovať let u danej spoločnosti, ktorá zážitkové lety vzducholoďou ponúka vo svojom programe. Objednajte sa cca 14 dní dopredu, pretože je stále väčší záujem o tieto lety. Počasie na „onen deň“ by malo byť priaznivé, tzn. vhodné poveternostné podmienky. Na nič nečakajte, vyhliadkové lety sú najčastejšie prevádzkované v sezóne apríl – október.

Autor: nuboboAutor: nubobo

Slovo na záver

Niektoré dopravné spoločnosti stále plánujú a premýšľajú nad tým, ako najlepšie využiť moderné vzducholode na prepravu osôb. Jedná sa hlavne o turistické a rekreačné vyhliadkové lety. Zaiste sa máme na čo tešiť! Pohľad do interiéru, autor: Chris RadcliffPohľad do interiéru, autor: Chris Radcliff

Let vzducholoďou – skvelý zážitok, autor: Chris RadcliffLet vzducholoďou – skvelý zážitok, autor: Chris Radcliff

Článok Let vzducholoďou bol publikovaný 2. února 2013 v 07.30 v rubrike Lietadlá. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...