Nakupovanie na letisku - naučte sa spoznať výhodné nákupy

Tagy:  letisko, nakupovanie na letisku, nákupy, obchody, oblečenie, doplnky, reštaurácie, jedlo

Sponzorované odkazy:

Nakupovanie na letisku - naučte sa spoznať výhodné nákupy

Móda a s ňou spojené nákupy sú veľmi obľúbenou aktivitou väčšiny žien a niektoré ich dokonca považujú za určitý druh relaxácie a odpočinku. Niet sa čomu čudovať, lebo niekoľkohodinové sedenie v kancelárii, stres ohľadom domácnosti a najrôznejšie nezhody sa vyčíňaním po butikoch môžu zdarne vyriešiť. Ďalšou, o poznanie nákladnejšou, záľubou je nielen u žien, ale aj u mužov, cestovanie. Poznávanie odlišných kultúr a exotických destinácií sa stalo významnou súčasťou mnohých párov alebo zabehnutých rodín. Čo takto skĺbiť obe vaše vášne a zároveň si skrátiť čas na letisku? Vydajte sa spoznať kúzlo letiskových obchodov alebo hurá na Dutty free shopping!

Prečo nakupovať na letiskách?

Iste ste počuli o fakte, že nákupy v bezcolnej zóne sú veľmi výhodné, lebo práve tu sa neplatí clo, čiže tovar dostanete za cenu bez dane. A presne týmto kritériám zodpovedajú tiež všetky svetové letiská. Rozmanitý tovar od A do Z zaobstaráte až o 30 percent lacnejšie, čo sa mnohokrát naozaj oplatí. Ak ste sa doteraz zdráhali lietadlám, teraz máte o dôvod viac sa vydať na dovolenku letecky.

Skráťte si čakanie príjemnými nákupmi, autor: eGuide TravelSkráťte si čakanie príjemnými nákupmi, autor: eGuide Travel

Na čo si dať ale pozor?

Avšak aj tu musíte byť opatrní a nezaspať na vavrínoch. Čo sa na letiskách všeobecne vyplatí obstarať si, sú určite parfumy a značková kozmetika. Ak preferujete Dior, Channel, Estee Lauder či Clinique, ktoré sa v bežných parfumériách pohybujú za veľmi vysoké ceny, pri nákupe za niekoľko desiatok eur značne ušetríte a pritom si domov prinesiete totožný tovar. Napríklad vône sa pohybujú priemerne o 16 € lacnejšie. Pozor si ale dajte na drobné obchodíky so suvenírmi a doplnkami, kde sú ceny naopak premrštené a produkty majú nalákať predovšetkým neznalých turistov. Choďte preto vždy radšej po tom, čo naozaj poznáte.

Aké obchody na letisku nájdete?

Okrem už spomínaných parfumérií a luxusnejších drogérií sa stretnete tiež s radom prestížnych butikov, ktoré nájdete napríklad v Parížskej ulici v Prahe. Reč je o Fendi, Burberry, Gucci a podobne. Luxusné módne značky vás najlacnejšie vyjdú na akomkoľvek letisku v Spojených Štátoch, ďalej potom napríklad v Egypte či Spojených Arabských Emirátoch. Kde naopak ceny rastú alebo sa pohybujú v norme je Taliansko, čo je domov väčšiny prvotriednych návrhárov. Okrem odevov vás v letiskových halách čakajú tiež atraktívne reštaurácie, kde si za príjemné ceny doprajete vynikajúci obed alebo večeru. Ďalej možno posedieť v kaviarni alebo čajovni. Väčšina letísk vlastní tiež supermarket, kde si kúpite čokoľvek, na čo máte práve chuť, čo spríjemní čakanie na odlet nielen vám, ale aj deťom.

Článok Nakupovanie na letisku - naučte sa spoznať výhodné nákupy bol publikovaný 18. prosince 2013 v 06.00 v rubrike Letiská, Lietadlá a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...