Online nákup leteniek ľahko a lacno

Tagy:  letenky, nakupovanie leteniek, Letuška, Královná, Pelikán

Sponzorované odkazy:

Online nákup leteniek ľahko a lacno

Internet nám uľahčuje mnoho vecí, okrem iného aj nákup leteniek. Online nákup leteniek je totiž jednoduchý, rýchly a predovšetkým bezkonkurenčne najlacnejší.

Ako sa nakupuje online?

Letenky je možné kúpiť online mnohými spôsobmi. Hľadať ich môžeme u cestovných kancelárií a agentúr práve tak, ako na špeciálnych serveroch slúžiacich na vyhľadávanie a rezerváciu leteniek. Ďalšou možnosťou je hľadanie na stránkach samotných leteckých spoločností.

Online vyhľadávače leteniek

Pre mnohých je najlepšou cestou k letenke niektorý z webov slúžiacich na vyhľadávanie a rezerváciu leteniek. Tieto lokality ponúkajú jednoduché vyhľadávanie leteniek podľa zadaných parametrov. Dokážu nájsť spoje medzi akýmikoľvek miestami na svete, hoci s prestupmi. V ich ponuke tak nájdeme široké spektrum leteckých spoločností. Všetky výsledky máme pekne pohromade, môžeme ich pohodlne porovnávať a vyberať najvhodnejšie lety. Medzi najznámejšie patria Královná, Letuška alebo napríklad Pelikán.

Vyhľadávače leteniek sú vhodné v prípade nedostatočnej jazykovej vybavenosti či neznalosti leteckých spoločností operujúcich na požadovaných linkách. Ušetria aj čas strávený preberaním ponúk jednotlivých spoločností. Výhodou je tiež jednoduchý nákup, možnosť komunikovať v prípade problémov so zákazníckym centrom či jasné podmienky nákupu.

Nevýhodou môže byť absencia ponúk niektorých nízkonákladových spoločností.

Vyhľadávanie leteniek priamo u spoločností

Niektoré veľmi lacné alebo nové spoločnosti nemusia ponúkať letenky prostredníctvom bežných predajcov. Ich letenky tak nájdeme len na ich webových stránkach. Tu však už celý proces rezervácie prebieha zhruba rovnako ako u vyhľadávačov leteniek. Priamo u spoločnosti hľadá letenky tiež každý, kto lieta pravidelne a zbiera počet nalietaných míľ v rámci niektorého z vernostných programov.

Výhody nákupu online

Nákup leteniek prostredníctvom webových aplikácií má mnoho výhod. Najviditeľnejšia výhoda je jednoduchosť, rýchlosť a pohodlnosť. Letenku nakupujete v momente, keď to potrebujete, pokojne v nedeľu o druhej hodine ráno. Tiež platenie je zvyčajne veľmi jednoduché, obzvlášť pri platbe kartou online. Vďaka systému platenia vieme, že sme odoslali peniaze správne, možno úplne vylúčiť komplikácie spôsobené možnými preklepmi.

Pre každého cestovateľa je tiež potešujúce, že vďaka online predaju sú náklady leteckých spoločností stláčané a ceny leteniek tak môžu ísť dole. Predajcovia online tiež môžu dosiahnuť množstevných zliav u dopravcov, výhodná je aj možnosť využitia krátkodobých akcií na letenky.

Článok Online nákup leteniek ľahko a lacno bol publikovaný 13. února 2013 v 10.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...