New York s British Airways za 310 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, amerika, usa, new york, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

New York s British Airways za 310 €

Málokto by s čistým svedomím mohol tvrdiť, že ho Spojené štáty americké vôbec nelákajú. Európa je od Ameriky natoľko rozdielna, že by len blázon netúžil poznať život za „veľkou mlákou“. Ak aj vy od malička snívate o tom, že sa aspoň jediný raz postavíte na Empire State building, nakúpite si na Mannhattane a zbadáte mrakodrapy, ktoré možno vidieť iba v najľudnatejším meste Ameriky, potom využite akčných leteniek od spoločnosti British Airways a vydajte sa do majestátneho a neprekonateľného New Yorku už dnes. Letenky vás vyjdú na iba 310 €.

O kráse New Yorku spieval už Frank Sinatra, ktorému k vytvoreniu svetového hitu stačilo do refrénu zahrnúť iba opakovanie názvu New York. Toto prekrásne mesto sa mnohým ľuďom zdá na prvý pohľad chaotické, preľudnené a stresujúce, však existuje tu mnoho krás, ktoré vás presvedčia, že New York je skrátka iba jeden.

New York a pamiatky

Dejiny Ameriky a Európy sú neporovnateľné. Zatiaľ čo v európskych mestách sa nachádzajú stavby, hrady, kostoly, pomníky a sochy staré tisícky rokov, v Amerike veľa artefaktov, starších 15. storočia nenájdete, lebo bol tento kontinent objavený o poznanie neskôr. To však neznamená, že by miestne pamätihodnosti neboli lákavé, ba naopak. Pozrite sa napríklad na majestátnu sochu Slobody, ktorá je svojím vzhľadom a predovšetkým veľkosťou úplne špecifická a jedinečná. Ak by ste ju chceli navštíviť, vydajte sa trajektom na Long Island, kde ju za poplatok môžete preskúmať zvnútra.

Autor: Chris IsherwoodAutor: Chris Isherwood

New York a kultúra

Milujete divadlá, muzikály a najrôznejšie živé vystúpenia? Potom si práve v New Yorku nenechajte ujsť legendárnu Broadway, ktorá hlása, že jej dosky znamenajú svet. Doteraz ste všetky hollywoodske hviezdy videli len na filmových plátnach? Potom si môžete byť prakticky istí, že práve tu na niektorú zo známych amerických osobností narazíte. A uznajte sami, že vidieť hrať na vlastné oči napríklad Michaela Douglasa, by bol naozajstný zážitok na celý život.

New York a nakupovanie

O Spojených štátoch sa roky tradovalo, že sú pre Európanov veľmi lacné. Ubytovanie, strava, cestovné – všetko za pár eur. Toto tvrdenie už dávno nie je pravdou, avšak jedno sa nezmenilo a tým je lacné oblečenie. Aj známe značky, ktoré vás v Slovenskej republike budú stáť stovky eur, v New Yorku zoženiete doslova za pár desiatok eur. Hneď ako sa vo veľkomeste ocitnete, na nakupovanie rozhodne nesmiete zabudnúť.

New York a jedlo

Americká kuchyňa je úplne špecifická a nezameniteľná. Vládnu jej samozrejme hamburgery, hot dogy, hranolky, lievance či wafle a treba podotknúť, že sa nejde o nič zdravé a vyvážené. Pravdaže, ako to tak s nezdravou stravou býva, je veľmi chutná. Hneď ako v Amerike budete, mali by ste si ju užiť plnými dúškami, preto sa najedzte v typickom americkom bistre a doprajte si všetko, po čom žalúdok túži.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok New York s British Airways za 310 € bol publikovaný 27. května 2015 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...