Emirates Airline na cestu nielen do Dubaja

Tagy:  Emirates, Emirates Airline, Dubaj, Blízky Východ

Sponzorované odkazy:

Emirates Airline na cestu nielen do Dubaja

Pražská Ruzyně rozhodne nepatrí medzi európskych velikánov, čo sa týka veľkosti letiska alebo počtu odbavených pasažierov. Preto každé aerolinky, ktoré nám umožňujú priame lety do niektorej zo svetových metropol, sú vítané.

Emirates Airline

Emirates Airline, často označované iba ako Emirates, sú národnou leteckou spoločnosťou so sídlom v Dubaji, Spojených arabských emirátoch. V tejto oblasti sú najväčšími aerolinkami čo týka počtu uskutočnených le­tov.

„Domovom“ týchto aeroliniek je dubajské medzinárodné letisko, konkrétne potom Terminál 3. Spoločnosť bola založená v roku 1985, od tretieho štvrťroku toho istého roku lietajú. Ich strojový park pozostáva zo zmesi lietadiel Airbus a Boeing.

Destinácie

Emirates Airline lietajú na šesť kontinentov, do 62 krajín a celkovo potom obsluhujú 105 destinácií. V ich ponuke nájdeme aj jedny z najdlhších neprerušovaných komerčných letov, ktoré sa vôbec na zemi realizujú, a to priame linky Dubaj – Los Angeles, Dubaj – San Francisco a tiež Dubaj – Houston. Pre našich cestovateľov potom môžu byť zaujímavé linky z Düsseldorfu, Frankfurtu, londýnskeho Gatwicku a Heathrow či Viedne.

S Emirates Airline priamo do Dubaja

Emirates Airline od polovice roku 2010 začali priame lety na linke Praha – Dubaj. Sú tak v súčasnosti jedinými aerolinkami, ktoré obsluhujú priamo túto blízkovýchodnú destináciu.

Nepriame lety spoločnosti Emirates

Priamy let z Prahy je v ponuke síce len jeden, s touto spoločnosťou sa však dostaneme do mnohých ďalších destinácií vďaka letom s medzipristátím. Nie je potrebné obávať sa tak žiadnych komplikácií v prípade meškania či rušenia letov, ako by tomu bolo pri využití rôznych leteckých spoločností na ceste do vzdialenej destinácie.

Autor: skinnylawyerAutor: skinnylawyer

Zakúpenie leteniek

Letenky je možné zakúpiť viacerými spôsobmi, buď prostredníctvom nezávislých predajcov leteniek, či priamo pomocou online aplikácie webových stránok spoločnosti.

Batožina s Emirates

Keďže sa jedná o klasické aerolinky, cestujúci majú štandardne možnosť odbavenia batožiny bez dodatočných poplatkov. Maximálna povolená váha batožiny je stanovená v niekoľkých limitoch, líšia sa v závislosti na triede a destinácii. Pre lety ekonomickou triedou na linke Praha – Dubaj platí maximum 30 kilogramov. Za nadváhu sa pripláca, a to buď vopred, alebo až pri odbavení.

Príručná batožina má tiež danú maximálnu váhu a samozrejme rozmery. Pre rovnaký let z Prahy do Dubaja v ekonomickej triede je povolená kabínová batožina o rozmeroch 55 × 38 × 20 cm a váhe 7 kilogramov.

Článok Emirates Airline na cestu nielen do Dubaja bol publikovaný 25. prosince 2012 v 11.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...