American Airlines

Tagy:  letecká spoločnosť, american airlines, lietanie, cestovanie, lietadlá

Sponzorované odkazy:

American Airlines

Cestovanie lietadlom sa za posledné desiatky rokov stalo neoddeliteľnou súčasťou väčšiny z nás. Ak nepatríte k tým, ktorí trpia chorobnou fóbiou z letu, potom ste si veľmi dobre vedomí, koľko času a dnes už dokonca peňazí, dokáže preprava lietadlom ušetriť, nehovoriac o komforte, kedy nie ste zaťažovaní niekoľko hodinovým riadením v plnej bdelosti. Lietanie však neznamená iba príjemnejšiu cestu za slniečkom a exotikou v podobe dovolenky, veľa pracovne vyťažených jedincov sa vďaka geniálnosti leteckej prepravy celkom ľahko dostane na druhý koniec sveta, kde možno uskutoční obchod svojho života. Skrátka a dobre, bez lietania by sme už nemohli existovať a ak chcete cestovať čo najpohodlnejšie a bez najmenších problémov, je dobré si starostlivo vybrať, s kým sa do vzduchu vydáte. Jednou z možných volieb je napríklad American Airlines.

American Airlines je druhou najväčšou leteckou spoločnosťou, autor: Aarish ShahAmerican Airlines je druhou najväčšou leteckou spoločnosťou, autor: Aarish Shah

Jedna z najväčších a najznámejších leteckých spoločností sveta, American Airlines, nie je v odvetví leteckej dopravy žiadnym nováčikom, ba naopak má za sebou dlhoročnú históriu. Založená bola 25. januára 1930, pričom prvý let sa uskutočnil ešte toho istého roku na linke Boston – New York a treba podotknúť, že bol veľmi úspešný, s hladkým priebehom. O rok neskôr začal rozkvet aerolinky stúpať nadzvukovou rýchlosťou, pretože sa spoločnosť dohovorila s vtedajším starostom NYC na založenie lietania práve v majestátnym New Yorku. American Airlines sa tak stali historicky prvými aerolíniami, ktoré vlastnili na letisku súkromný „salónik“. Dlhú dobu sa firma zdržiavala len na domácej pôde a v Kanade, ale v osemdesiatych rokoch prišiel prevrat, na ktorý čakal celý svet, American Airlines roztvorili svoje krídla a vydali sa aj do Európy a Japonska, kde sa stretli s očakávaným, veľmi pozitívnym ohlasom. Jedným z najväčších prevratov znamenal pre spoločnosť rok 1998, kedy konkrétne 21. septembra, spolu s ďalšími štyrmi aerolíniami, sa stali zakladajúcim členom aliancie Oneworld, ktorá sa pýši prestížnosťou a kvalitou v dohliadaní na takmer bezchybné lety s hladkým priebehom. S členmi aliancie sa preto rozhodne nemusíte báť cestovať. Dnes je letecká spoločnosť American Airlines s dlhoročnou tradíciou, druhými najväčšími aerolíniami na svete a ročne prepravia okolo neuveriteľných 8 miliónov turistov.

American Airlines ponúka lety do 160 destinácií po celej planéte. V Českej republike ešte bohužiaľ nemá svoje stanovište, ale keby ste aj napriek tomu zatúžili po bezpečí a komforte AA, najbližším miestom odletu je nemecký Frankfurt.

Článok American Airlines bol publikovaný 1. ledna 2014 v 08.30 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...