Asiana Airlines

Tagy:  Asiana Airlines, Ázia, Južná Kórea, letecká spoločnosť

Sponzorované odkazy:

Asiana Airlines

Juhokórejské aerolínie Asiana Airlines boli založené v roku 1988. Hlavné sídlo dopravcu je v Soule – teda v hlavnom meste Južnej Kórey. Už o rok neskôr, teda v roku 1989 začína táto letecká spoločnosť prevádzkovať vnútroštátne linky do Busane. Asiana Airlines a Korean Air sú najväčšími leteckými dopravcami v Južnej Kórei.

Letisko a základne

Asiana Airlines majú svoje základne v blízkosti hlavného mesta Soul. Sú to letiská Incheon a Gimpo. Ak sa chystáte kúpiť lacné letenky do Južnej Kórey, je najvhodnejšie zvoliť letisko Frankfurt alebo Londýn.

Boeing 747, autor: LosHawlosBoeing 747, autor: LosHawlos

Letecká flotila

Letecká flotila tejto spoločnosti má viac ako 60 lietadiel. Airbus A320–200, Airbus A321–100, Airbus A321–200, Airbus A330–300, Airbus A350–800, Boeing 737–400, Boeing 747–400, Boeing 747–400M, Boeing 767–300, Boeing 777–200ER.
Do týchto lietadiel si samozrejme môžete vziať jednu príručnú batožinu a batožinu na odbavenie. Príručná batožina, ktorú si beriete na palubu lietadla, nesmie prekročiť váhu 10 kg. Celkové rozmery tejto batožiny nesmú byť viac ako 115 cm. Čo sa týka vášho kufra pre odbavenie, nesmie mať viac ako 23 kg o celkovom rozmere 158 cm (po sčítaní strán batožiny). Ak budete mať nadváhu u zapísanej batožiny, bude vám počítaná 1,5% z ceny za 1 kg.

Najlepšie aerolinky

Podľa celosvetovej ankety World Airline Awards, ktorá sa vyhlasuje každý rok, sa Asiana Airlines stali najlepšou leteckou spoločnosťou na svete za rok 2010. Veľké plus u tejto spoločnosti je ázijská úslužnosť a pohostinnosť.

Asiana Airlines, autor: ElleryAsiana Airlines, autor: Ellery

Južná Kórea

Južná Kórea ponúka turistom nezabudnuteľné chvíle. Táto krajina je symbolom mohutného ázijského rozvoja a vitality. Aj keď na vás môže na prvý pohľad pôsobiť moderným štýlom, vedzte, že pod týmto pomyselným plášťom sa stále schovávajú šamanské a budhistické tradície. Aj medzi mrakodrapmi môžete obdivovať tiché zákutia svätýň a kláštorov.
Milovníci prírody si tiež prídu na svoje. Polostrov má veľmi členitý reliéf bohatý na prírodné krásy. Obdivovať budete najmä pokrútené borovice na skalách, skalné tiesňavy a mnoho ďalších prírodných krás.

Letenky do Južnej Kórey

Zháňate letenky do Južnej Kórey? Na webe letuska.cz nájdete letenky za naozaj úžasné ceny. Ak si trošku tieto stránky prehliadnete, dozviete sa, ktoré letiská sa v krajine Južná Kórea nachádzajú, a do akých destinácií si môžete zakúpiť lacné letenky. Rezervujte si letenky do tejto destinácie včas, jedine tak sa vám podarí nájsť lacnú letenku priamo do vami vybraného miesta.

Boeing 777, autor: JuergenLBoeing 777, autor: JuergenL

Článok Asiana Airlines bol publikovaný 28. března 2013 v 09.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...