Japan Airlines

Tagy:  spoločnosti, letecká spoločnosť, Japonsko, Japan airlines, American Arilines, Delta Air Lines, Delta, bankrot, letiská, Tokyo, Osaka, Boeing

Sponzorované odkazy:

Japan Airlines

Japan Airlines sú členom aliancie Oneworld – od roku 2007. Mimo to je tu členom tiež známa aerolinka American Airlines. American Airlines sa v poslednej dobe snaží o to, aby sa Japan Airlines nesnažili nadviazať spoluprácu s inou americkou spoločnosťou, napríklad s Deltou. Prečo? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Japan Airlines = JAL

Japan Airlines môžete poznať aj pod často používanou skratkou JAL. Ide o najväčšie ázijské aerolínie, ktoré majú sídlo (ako už názov napovedá) v Japonsku. JAL aerolínie vznikli v roku 1951. Ako prvý začali Japan Airlines prevádzkovať svoje prvé medzinárodné lety do USA – San Franciska. Aerolinky sa rozrástli po celej Ázii a navyše začali prevádzkovať aj lety na ostatné kontinenty.
Na historickom logu tejto významnej a veľkej spoločnosti je zobrazený štylizovaný žeriav mandžuský.

Japan Arilines, autor: CarpkazuJapan Arilines, autor: Carpkazu

Lietadlá a letiská

JAL vlastní niekoľko Boeingov 747, ktoré sú známe ako Jumbo. Celkom majú viac ako 270 lietadiel, ktoré sú rozmiestnené na štyroch japonských letiskách. Z toho je 9 lietadiel určených pre nákladnú prepravu. Ide samozrejme o tie väčšie a viac významnejšie letiská. To najznámejšie, najväčšie a najviac využívané letisko pre medzinárodné lety do celého sveta je letisko Tokyo International. Medzi ďalšie letiská patrí napr. Narita, Kansas a Osaka.
Ďalšia letová flotila Japan Airlines je napr. Airbus A300–622R, Boeing 737–800, už spomínaný Boeing 747, ďalej tiež Boeing 767 a 777, McDonell Súhlas MD-81, 90–30 atď.
Ak sa chystáte do Japonska, najbližším letiskom, z ktorého do onej destinácie môžete odcestovať, je letisko v Berlíne.

JAL Boeing 747–400, autor: Adrian PingstoneJAL Boeing 747–400, autor: Adrian Pingstone

Pravdepodobnosť bankrotu

Nedávno bolo uvedené, že sa aerolínie JAL ženú do záhuby. Pravdepodobnosť bankrotu japonskej leteckej spoločnosti Japan Airlines (JAL) je naozaj vyššia. Bankrotu sa snaží zabrániť americká spoločnosť American Airlines a na scénu teraz vstupuje aj konkurenčná Delta Air Lines. Ako už bolo spomenuté v úvode Japan Airlines sú členom aliancie Oneworld, kde sú tiež aerolinky American Airlines. American Airlines majú záujem na tom, aby sa JAL z problémov dostali a nezačali uvažovať o žiadnom komunikovaní a nadviazaní spolupráce s inou americkou spoločnosťou Delta Air Lines. Americká spoločnosť je pripravená do japonských aerolínií investovať až 750 miliónov €, cca 1,1 miliardy USD.
V októbri 2009 JAL požiadali o finančnú podporu z verejných zdrojov. V súčasnej dobe je bankrot takmer nevyhnutný. Je to dané tým, že spoločnosť ďalej navyšovala svoju stratu. Cesta k tzv. ozdraveniu teraz vedie výrazným znížením nákladov a obmedzeniu počtu liniek. Predpokladá sa, že dôjde k prepusteniu až 16 000 zamestnancov a že sa zruší viac ako 12 medzinárodných a 17 domácich liniek. Tak sa nechajme prekvapiť, ako to s Japan Airlines dopadne.

Boeing, Jumbo, autor: A10mlBoeing, Jumbo, autor: A10ml

Článok Japan Airlines bol publikovaný 9. března 2013 v 08.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...