Brussels Airlines

Tagy:  letecká spoločnosť, lietanie, brussel airlines, belgicko, letenky, letisko

Sponzorované odkazy:

Brussels Airlines

Medzi stovkami aerolínií, ktoré sa navzájom predháňajú vo svojich kvalitách, môže byť naozaj ťažké rozoznať tie, na ktoré sa človek môže spoľahnúť a naopak odhadnúť, ktorým spoločnostiam je lepšie sa vyhnúť. Zvyčajne platí, že čím sa letecká firma pýši staršou históriou, tým je kvalitnejšia a populárnejšia. Pravdou je, že nalietané kilometre aj dlhoročné skúsenosti sú na nezaplatenie, ale nájdu sa aj také aerolinky, ktoré patria k tým mladším a napriek tomu sa na ne človek môže bez obáv spoľahnúť. Jednou z nich je napríklad prepravca Brussels Airlines.

Ako názov napovedá, aerolínie sú belgického pôvodu a ich dátum vzniku siaha do roku 2006, konkrétne potom do 7. novembra. Veľmi mladá letecká spoločnosť vznikla spojením dvoch významných aerolínií a to Virgin Express a SN Brussels Airlines, ktoré boli vo svete populárne a vyhľadávané. A práve vďaka tejto výhodnej koalícii sa aerolínie Brussels Airlines stali spoločnosťou so zvučným menom a slušnými recenziami, pre ktoré ich nespočetné množstvo turistov opakovane vyhľadáva. Asi nikoho neprekvapí, že sa základňa spoločnosti nachádza v belgickom Bruseli, kde sídli od samotného vzniku. O tom, že sa Brussels Airlines môžu pokojne radiť k špičkovej leteckej elite svedčí aj fakt, že za minulý rok prepravili takmer 6 miliónov cestujúcich a tiež to, že sa stali významným členom aliancie IATA a tiež Asociácie Európskych aerolínií, skrátene AEA.

Lietajte s istotou, autor: Aero IcarusLietajte s istotou, autor: Aero Icarus

Letecká flotila spoločnosti Brussels Airlines je pomerne bohatá, pretože vlastní modely typu Airbus A330–300, Airbus A319–100, Boeing 737–300, Boeing 737–400, Avro RJ85, Avro RJ100 a nakoniec aj BAe 146–200.

S Brussles Airlines môžete precestovať doslova celú Európu, pretože podniká lety až do 50tich európskych destinácií v 20tich štátoch, počínajúc Londýnom a končiac Kyjevom. Ak by ste tieto aerolínie radi vyskúšali na „vlastnej koži“, môžete do ich kokpitu nasadnúť rovno na pražskom letisku Václava Havla.

Článok Brussels Airlines bol publikovaný 9. února 2014 v 07.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...