Singapore Airlines

Tagy:  letecká spoločnosť, lietadlá, Boeing, Airbus, Singapore Airlines, Ázia, A380

Sponzorované odkazy:

Singapore Airlines

Národné singapurské aerolínie majú svoje sídlo v rovnomennom meste – v Singapure.

História

Singapore Airlines boli založené v roku 1947 pod názvom Malayan Airways. Tento pôvodný názov však vydržal len do roku 1966, kedy bol následne zmenený na súčasne používaný Singapore Airlines.
Tieto aerolínie boli niekoľkokrát ocenené ako jedny z najlepších aeroliniek na svete. Čím to je? Je to dané ich veľmi kvalitnými a komfortnými službami.
V roku 2000 vstúpili do združenia Star Aliancie a pomerne nedávno, t.j. v roku 2007 sa stali prvým prevádzkovateľom obrieho lietadla A380 na svete.

Boeing 747 – 400, autor: TerenceBoeing 747 – 400, autor: Terence

Letecká flotila

Jediná domovská základňa pre Singapore Airlines je letisko Singapore Changi. Tu je umiestnená všetka flotila lietadiel, ktorú Singapore Airlines vlastnia. Ich letecká flotila činí viac ako 100 kusov lietadiel, to nie je práve málo. Väčšina strojov je určená pre diaľkovú prevádzku. Stretneme sa napr. s lietadlami A310, A340, ale aj už spomínaný obor A380, Boeing 777, Boeing 747 a pod.

Airbus A380, autor: TerenceAirbus A380, autor: Terence

Airbus A380 Singapore Airlines

Ak sa chystáte využiť letecké služby Singapore Airlines, a chceli by ste sa preletieť Airbusom A380, ľahko si môžete zakúpiť lacné letenky napr. z Frankfurtu do New Yorku. Singapore Airlines budú lietať v najväčšom lietadle na svete na linke Singapore – Frankfurt – New York už od 15. januára 2012. Toto lietadlo nahradí súčasný Boeing 747 na linke do New Yorku, tým sa zvýši nárast kapacity sedadiel o celých 25%.
Airbus A380 vám ponúka nové služby v lietaní. Tzv. Singapore Airlines Suites znamená vyšší komfort než prvá trieda. Každé sedadlo v tejto triede je 1 meter široké a je plne polohovateľné. Ak budete potrebovať spať, posádka vám toto sedadlo zmení na plnohodnotnú posteľ s matracom, vrátane perín a vankúša.
Samozrejmosťou je potom tzv. First Class, kde môžete využívať sedadlo 90 cm, LCD obrazovku s uhlopriečkou 58,5 cm a pod.
Business Class oceníte vďaka pohodliu, možnosti premenenia sedadla na posteľ, LCD monitora s uhlopriečkou 39 cm, USB porty atď. V neposlednom rade sa v Airbus A380 nachádza samozrejme tzv. Economy Class, ktorú využíva najviac cestujúcich. Aj v tejto triede sa budete cítiť pohodlne a bezpečne. Sedadlá sú z jemnejších a ľahších materiálov a naviac majú zabudovanú obrazovku s uhlopriečkou 27 cm.

Jedlo v Economy Class, autor: OdenJedlo v Economy Class, autor: Oden

So Singapore Airlines budete vždy bezpečne a pohodlne cestovať. Čaká vás nielen luxus, ale aj bezkonkurenčná paleta ázijských a medzinárodných obľúbených pokrmov, rôznorodých chutí spolu s vynikajúcim servisom.

Letušky na palube lietadla spoločnosti Singapore Airlines, autor: OdenLetušky na palube lietadla spoločnosti Singapore Airlines, autor: Oden

Článok Singapore Airlines bol publikovaný 15. dubna 2013 v 11.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...