Ryanair, lacné letenky nielen po Európe

Tagy:  Ryanair, lc, low cost, nízkonákladové aerolinky, Praha, Brno

Sponzorované odkazy:

Ryanair, lacné letenky nielen po Európe

Ryanair je asi najznámejšia nízkonákladová letecká spoločnosť. Napriek tomu ale pravdepodobne väčšina z nás o týchto aerolinkách veľa toho nevie. V Čechách sú v poslednej dobe totiž známe asi predovšetkým vďaka výstredným výrokom ich riaditeľa.

O Ryanairu

Ryanair je veľmi úspešnou nízko nákladovou leteckou spoločnosťou so sídlom v Dubline. Funguje už pomerne dlho, prvé lety realizovala už v roku 1985. Na počiatkoch lietala iba s jedným strojom, teraz jej flotilu tvorí hneď 254 lietadiel typu Boeing 737–800. Ďalšie desiatky strojov má objednané.

Ryanair je najväčšou nízko nákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a výrazne konkuruje dokonca aj klasickým aerolinkám Lufthansa.

Destinácie Ryanairu

Ryanair naozaj nie je žiadnym drobčekom, počet destinácií vystúpal k číslu 161, liniek je potom viac ako 1100. Najlepšie dostupnou destináciou je London – Stansted so 106 linkami, ďalej nasleduje rodný Dublin, Girona, Alicante, päticu uzatvára Brusel – Charleroi. Ryanair lieta aj mimo Európy, v ponuke nájdeme aj rad letísk v Maroku.

Mnoho letísk, kam Ryanair lieta, patrí medzi drobné regionálne letiská. Často nás teda prekvapí ponuka destinácií, pretože sa tam inak veľmi ťažko dostaneme s inými aerolinkami.

Ryanair a Česká republika

Českí cestovatelia bohužiaľ nemajú z lacných leteniek Ryanairu taký úžitok. Ryanair totiž sťahuje všetky lety z Viedne, údajne kvôli vysokým poplatkom plateným letisku. Zostáva a posilňuje však svoju pozíciu na brnenskom letisku. V ponuke sú zatiaľ London – Stansted a Milan Bergamo. Ryanair zrejme považuje Brno za perspektívnu základňu. V hre však môžu byť ďalšie regionálne letiská, záujem o spoluprácu majú napríklad Pardubice.

Podmienky cesty

Ryanair má veľmi podobné podmienky ako ostatní nízko nákladoví dopravcovia. Mnohí cestujúci majú skúsenosti s prísnejšou kontrolou plnenia požiadaviek na príručnú batožinu.

Autor: Dean MorleyAutor: Dean Morley

Ceny leteniek Ryanairu

Ryanair je naozaj jednotkou medzi nízko nákladovými aerolinkami. Jeho ponuky sa však veľmi rôznia, takže možno len odporučiť dobre sledovať ceny leteniek. Základom je cena letenky a taxy, taxy sú však niekedy nulové. Ďalej sa pripočítajú Online Check-In a poplatok za platbu kartou. Priplatíte si samozrejme tiež za odbavenie batožiny či ďalšie služby. Aj tu platí, že je lepšie čokoľvek vybavovať cez internet kvôli priaznivejším ce­nám.

Ďalšie služby

Ryanair samozrejme ponúka ďalšie doplnkové služby, ako je napríklad zabezpečenie ubytovania, poistenie, požičanie automobilu.

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Ryanair, lacné letenky nielen po Európe bol publikovaný 17. prosince 2012 v 10.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...