Letenky do Bukurešti - do metropoly Rumunska s Ryanair

Tagy:  Bukurešť, rumunsko, európa, cestovanie, centrum, pamiatky, história

Sponzorované odkazy:

Letenky do Bukurešti - do metropoly Rumunska s Ryanair

Rumunsko síce nepatrí k najnavštevo­vanejším a najobľúbenejším krajinám Európy, pretože tunajšia kultúra a obyvateľstvo mnohokrát pôsobí nekultúrne a akosi chaoticky. Avšak hlavné mesto vás v mnohých smeroch môže veľmi príjemne a nečakane prekvapiť. Pokiaľ si potrpíte na predĺžené víkendy či eurovíkendy po hlavných mestách európskeho kontinentu, nezabudnite ani na nevšednosť a svojbytnosť Bukurešti, z ktorej si odveziete nezabudnuteľné a dychberúce spomienky.

Metropola krajiny je najľudnatejším mestom Rumunska, hlavným dopravným uzlom, sídlom vlády, prezidenta a rôznych inštitúcií. Rozkladá sa v úrodnej nížine na juhu až juhovýchode krajiny. Počiatky siahajú do 14. storočia. Hlavným mestom je od vyhlásenia samostatnosti v roku 1877 a často sa prezýva Paríž východu. Ku krásam Paríža má ale veľmi ďaleko. Je to preľudnené a hektické mesto plné šedi, panelákov, tovární a nevzhľadných budov, ale aj cez tieto negatíva má určité kúzlo a vlastnú osobnosť. Obyvateľstvo hlavného mesta Rumunska je pomerne kozmopolitné, vyskytujú sa tu samozrejme Rumuni, ale aj Rómovia, Turci, Afričania a Pakistanci.

Bukurešť sa pýši radom historických budov, autor: santanaBukurešť sa pýši radom historických budov, autor: santana

Jednou z najdôležitejších turistických pamiatok je budova parlamentu, ktorá je súčasťou projektu Centre Civic. Najlepšie na ňu pozriete z ulice Piata Unirii. Veľmi bohaté kultúrne mesto bolo z časti zničené výstavbou nevzhľadných panelových domov, v ktorých sa usídlilo miestne obyvateľstvo a nechalo ich dosť zchátrať.

V systéme MHD sa môžete stretnúť s električkami, autobusmi a metrom. Metro tu má niekoľko trás a cestovanie nie je tak jednoduché ako v Prahe. Všetko začína už nákupom lístkov pri okienku, priechodom turniketu a nájdením správneho nástupišťa. Vozne metra sú však priestranné a väčšinou je celá súprava priechodná. Pre cestu autobusom je najlepšie využiť stanicu súkromných mikrobusov, pretože z ostatných asi šiestich staníc sa dostanete akurát tak do okolitých mestečiek a dedín. Stanica leží na čiare Grivitei niekde blízkosti vlakovej stanice Gara de Nord.

Letenky

Do Bukurešti, o ktorú sa vedie veľa sporov a najrôznejších debát sa teraz pozriete s nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair za príjemných 44 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Centrum Bukurešti je akosi chaotické a nevzhľadné, autor: terez gilaniCentrum Bukurešti je akosi chaotické a nevzhľadné, autor: terez gilani

Najlacnejšie letenky do Bukurešti ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Bukurešti - do metropoly Rumunska s Ryanair bol publikovaný 12. června 2013 v 06.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...