Prílety a odlety na letisko Praha Ruzyně

Tagy:  Praha Ruzyně, Ruzyně, letisko, prílety, odlety, príletová hala, odletová hala, brána

Sponzorované odkazy:

Prílety a odlety na letisko Praha Ruzyně

Najdôležitejšie informácie o odletoch a príletoch nám dá naša letenka alebo potvrdenie rezervácie, ďalej potom už všetko sledujeme až na letisku.

Časy odletov

Čas odletu je pre každého cestujúceho nesmierne dôležitý. Ešte dôležitejší je však čas uzatvorenia brány.

Čas odletu zistíme jednak pri rezervácii letenky, ďalej ho nájdeme na letenke alebo potvrdení rezervácie. Pri príchode na letisko je tiež potrebné čas odletu skontrolovať na informačných tabuliach, a to jednak pred odbavením, taktiež aj po prechode bezpečnostnou kontrolou. Na letisku prebiehajú pomerne bežne rôzne zmeny, informovanosť je teda potrebná, hoci sa zvyčajne lety skôr oneskorujú.

Ak kalkulujeme s časom, ktorý na letisku potrebujeme, je vždy lepšie počítať s odporúčanými dvoma hodinami. V prípade nečakaných udalostí sa môžu napríklad skomplikovať bezpečnostné kontroly a všetky procesy výrazne predĺžiť. Tiež k bráne sa musíme dostaviť s určitým predstihom, niekedy až 40 minút pred odletom.

Ďalšie informácie o odlete

Mimo času odletu je potrebné po príchode na letisko zistiť číslo odbavovacej priehradky a následne brány. Oboje nájdeme na informačných tabuliach.

Informačné tabule by sme mali sledovať priebežne aj chvíľu pred odletom, pretože je pomerne bežné vykonávať zmeny, čo sa týka odletovej brány.

Prílety

Prílety zvyčajne zaujímajú hlavne tých, ktorí čakajú na cestujúcich. K tomu sú vyhradené špeciálne priestory – príletovej haly. Príletovú halu má každý terminál vlastnú. Aj tu nájdeme všetky informácie na informačných tabuliach, opäť sa zobrazujú aj informácie o príletoch na druhom termináli.

Na tabuliach v príletových halách sa dozvedáme v reálnom čase informácie o plánovanom prílete podľa letového poriadku, ďalej o odhadovanom čase, ktorý zohľadňuje možné zdržanie alebo naopak skorší prílet, a tiež skutočný čas pristátia lietadla. Nedočkaví čakatelia by mali počítať s tým, že v prípade zapísanej batožiny môže cestujúci doraziť aj za 30 minút po čase príletu.

Pre prilietajúcich môže byť niekedy rozhodujúci aj čas, za ktorý budú schopní dostať sa do príletovej haly. V prípade terminálu 2 je možné pri iba príručnej batožine svižným krokom dôjsť zhruba za 10 minút pred letisko na stanovište autobusov.

Informácie na internete

Všetky potrebné informácie o odletoch a príletoch nájdeme na stránkach ruzyňského letiska. Nové spracovanie je prehľadné a ponúka skutočne všetko, čo potrebujeme poznať. U odletov aj príletov sa tu dozvieme aj o meškaní, avšak je potrebné tieto informácie brať s rezervou, systém nedokáže zohľadniť úplne všetko. Ak očakávame meškanie letu, vždy je lepšie situáciu sledovať priamo z letiska, zmeny môžu prebiehať skutočne rýchlo.

Článok Prílety a odlety na letisko Praha Ruzyně bol publikovaný 15. prosince 2012 v 10.45 v rubrike Letiská. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...