Cesta na letisko a z letiska Praha Ruzyně

Tagy:  Ruzyně, Praha, letisko, MHD, cesta na letisko, cesta z letiska, odlety, prílety, doprava, transfer

Sponzorované odkazy:

Cesta na letisko a z letiska Praha Ruzyně

Nie každý má to šťastie, že v Prahe býva, alebo je tam aspoň „ako doma“. Neznalosť mestskej hromadnej dopravy, prípadne ďalších možností pohybovania sa po Prahe potom komplikuje náš odlet alebo prílet.

Terminály

Dva najvyužívanejšie terminály, teda Terminál 1 a Terminál 2 slúžiace bežným cestujúcim sú umiestnené hneď vedľa seba. Eliminuje to teda možné nepríjemnosti, ktorých sa cestujúci dočkajú na iných letiskách, kde sú jednotlivé terminály vzdialené trebárs aj mnoho kilometrov.

Autobusy mestskej hromadnej dopravy

Autobusy mestskej hromadnej dopravy sú pre mnohých najjednoduchším a predovšetkým potom tiež najlacnejším spôsobom, ako sa dostať na letisko a z letiska. Výber je celkom z piatich rôznych liniek.

Autobus č. 100 spája konečnú stanicu metra B Zličín s letiskom. Veľkou výhodou je, že vďaka metru je možné dostať sa až na okraj Prahy a potom autobusom rovno na letisko, cesta trvá o niečo viac ako 15 minút. V okamihu kalamít či akýchkoľvek iných nepríjemností je preto relatívne bezpečnou voľbou. Druhou možnosťou je linka číslo 119. Tá mieri na Dejvickú, stanicu metra linky A. Jazda trvá okolo 20 minút, je tu však väčšia pravdepodobnosť meškania. Výhodou zas je, že autobus jazdí v kratších intervaloch. Ďalším spojom medzi Dejvickou a letiskom je ešte linka 254.

Letisko je tiež dostupné z Nových Butovíc od zastávky metra, a to vďaka linke č. 179 a 225. Každá z liniek potom má mierne odlišnú trasu jazdy.

Pri využití týchto spojov cestujúci využíva bežných cestovných lístkov MHD, platných aj pri prestupoch. Autobusy jazdia iba cez deň, ich presný poriadok je k nájdeniu napríklad v systéme idos.cz.

Súkromné ​​spoločnosti zabezpečujúce transfer

Mimo mestskej hromadnej dopravy je možné tiež využiť súkromných prepravcov, a to buď mikrobusy či autobusy, prípadne osobné vozidlá. Zaistená je tak doprava z centra na letisko či späť. Tu je vždy nutné dobre sa informovať vopred, pretože sa môže stať, že sa bude čakať na ďalších pasažierov aj dlhšiu dobu.

Airport Express

Ďalšou možnosťou je využitie spoja Českých dráh mieriaceho na letisko z hlavnej vlakovej stanice.

Nočné spojenie

Niektoré lety majú nešikovne naplánované odlety či prílety na nočné či skoré ranné hodiny. Tu je treba u mestskej hromadnej dopravy počítať s využitím nočných spojov. Priamo z letiska odchádza nočný autobus č. 510 smerom k zastávke Divoká Šárka, kde možno presadnúť na nočnú električku, až do Modřan. Presnú mapu trasy aj cestovné poriadky možno nájsť napríklad na stránkach MHD Praha.

Autor: Hynek MoravecAutor: Hynek Moravec

Článok Cesta na letisko a z letiska Praha Ruzyně bol publikovaný 3. prosince 2012 v 00.00 v rubrike Letiská. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...