Letenky do Kanady - aké sú možnosti?

Tagy:  Kanada, Vancouver, Calgary, Halifax, letenky

Sponzorované odkazy:

Letenky do Kanady - aké sú možnosti?

Kanada nie je práve krajinou, kam by naši krajania lietali obzvlášť často. Navyše, málokedy sa stretneme s reklamou na výhodné lety do tejto nádhernej zámorskej krajiny. Keď teda dôjde na to, že by sme letenky do Kanady predsa len potrebovali, s istou pravdepodobnosťou si položíme otázku: „Aké sú vlastne možnosti? Kto lieta, ako a kam?“.

Letiská v Kanade

Kanada je krajinou, kde existuje až neuveriteľne hustá sieť letísk. Toto je samozrejme dané veľkými vzdialenosťami medzi jednotlivými mestami a často aj náročnejším terénom. Pri ceste do krajiny teda síce na výber príliš mať nebudeme, po zdolaní zaoceánskeho letu však už budeme môcť letieť, kam sa nám len zachce. Letecká doprava je tu totiž na veľmi vysokej úrovni a je používaná skutočne úplne bežne k presunu aj medzi nie tak vzdialenými miestami.

Priame lety do Kanady

Ak chceme cestovať z Prahy a priamo, máme na výber niekoľko rôznych liniek. Priamy let v tomto prípade však znamená let s jedným medzipristátím. U každej destinácie môže byť miesto medzipristátia iné, napríklad pri lete do Calgary sa stretneme najčastejšie s Amsterdamom, pri ceste do Vancouveru to bude pravdepodobne Frankfurt nad Mohanom. Momentálne sú dostupné priame lety okrem týchto dvoch destinácií ešte do Victorie, Halifaxu, Edmontonu a Whitehorsu.

Nepriame lety do Kanady

Oveľa väčšiu ponuku destinácií zaznamenáme v prípade nepriamych letov. Niekto možno ocení, že je možné voliť ako predvolené miesto aj iné české letiská, napríklad Karlove Vary. Často sa to však neblaho premietne v cene letenky. Praha predsa len zostáva jednoznačne najvýhodnejším miestom odletu.

Nepriame lety sú na cestu do Kanady prakticky rovnako náročné ako priame lety. Dĺžka letu je približne rovnaká, avšak tu záleží na odstupe jednotlivých letov.

Odlety z Viedne

Ak máme možnosť odlietať do Kanady z Viedne, máme šancu nájsť let priamy bez medzipristátia. Opäť sa to ale obvykle nepremietne do dĺžky letu.

Odlety z Nemecka

Aj v prípade odletu z Nemecka môžeme naraziť na priamy let bez medzipristátia. Ak budeme ochotní vybrať si let s medzipristátím či dokonca s prestupom, máme možnosť jednak si vybrať takú linku, ktorá nám bude dobre vyhovovať, tiež ale máme šancu na zaujímavejšiu cenu.

Spoločnosti lietajúce do Kanady

Letenky do Kanady je najlepšie hľadať prostredníctvom vyhľadávačov leteniek, ako je napríklad dobre známy Pelikán. Inak by sme museli prechádzať jednotlivé weby všetkých spoločností prevádzkujúcich lety do zámoria. Ide o spoločnosti Condor, British Airways, KLM, Austrian a Delta.

Najlacnejšie letenky do Kanady ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Kanady - aké sú možnosti? bol publikovaný 14. ledna 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...