Lacné letenky na Kubu - ochutnajte pravú karibskú exotiku

Tagy:  Kuba, strava, tanec, hudba, šport, Havana

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky na Kubu - ochutnajte pravú karibskú exotiku

Žiadna z európskych dovoleniek nenahradí rozprávkový pobyt v exotických krajinách. Nech sa vyberiete do slnečnej juhoamerickej Argentíny, do rušného Mexiko City alebo sa vydáte objavovať nepoznané zákutia karibských ostrovov, čakajú vás ojedinelé dobrodružstvá a nevšedné spomienky. Kuba je rajom temperamentných domorodcov, výborného jedla a tradičnej horkokrvnej zábavy. Precestujte krajinu krížom krážom a kochajte sa priezračným morom s belostnými piesočnými dunami.

Krajina preslávených cigár a krásnych žien je srdcom karibských Antíl. Už svetoznámy spisovateľ Ernest Hemingway sa nechal omámiť kúzlom tohto ostrova. Zabudnite teda na každoročné ničnerobenie pri brehu Talianskeho Bibione a zavítajte sem, do krajiny zelených plání, exotických koktailov a teplého mora.

Kuba, to nie sú len piesočné pláže, ale aj panenská príroda, autor: HavanianKuba, to nie sú len piesočné pláže, ale aj panenská príroda, autor: Havanian

Najčastejšie ceny leteniek sa pohybujú okolo 800 €. S Airstop sa z Prahy do Varadera dostavíte za 690 €, spoločnosť Wizzair vás dopraví za 400 €, ale z Bruselu, čo sa naozaj oplatí, pretože cesta do Belgicka stojí okolo 120 €.

Tunajšia strava

Kubánci sú preslávení nielen nenahraditeľnými cigarami, ale aj miestnymi špecialitami. Vo všetkých hoteloch je v ponuke all inclusive, čiže plný servis, pokiaľ ste sa ale rozhodli pre polpenziu alebo samostatnú stravu, vyhľadajte supermarket s balenými nápojmi, piť vodu z vodovodnej siete sa pre náchylné európske žalúdky príliš nevypláca.

Tanec a hudba

Na ostrove nenájdete človeka, čo by nevedel tancovať. Títo počerní obyvatelia majú hudbu skrátka v krvi, čo dávajú cudzincom či prisťahovalcom značne najavo. Salsa, rumba, mamba alebo cha-cha sú cítiť v každom kúte krajiny a to vďaka „hudobnej revolúcii“ v 19. storočí, kedy na ostrov priplávali prvé zmienky o jazzu, z ktorého sa postupne vyvinuli tieto zmyselné pohybové kreácie a podmanivé tóny.

Tanečníci samby sú v Havane na každom rohu, autor: Flickr upload botTanečníci samby sú v Havane na každom rohu, autor: Flickr upload bot

Športové aktivity

Väčšina kvalitnejších hotelov tiež ponúka spestrenie v podobe športových aktivít. Ak hľadáte trochu adrenalínu, objednajte si kurz potápania s profesionálnym potápačom, ale ak túžite po odpočinku a relaxe, zahrajte si golf v jednom z luxusných centier s výhľadom na smaragdové more. Pre odvážnejších záujemcov sú k dostaniu automobily, alebo turistické výlety do najbližších hôr.

Golfový klub na Varadere je k dispozícii všetkým členom hotela, autor: gardenpartyGolfový klub na Varadere je k dispozícii všetkým členom hotela, autor: gardenparty

Havana

Hlavné mesto Kuby známe tiež ako Paríž Karibiku, sa vďaka historickému centru zapísalo do svetového dedičstva UNESCO. Mesto bolo objavené v 16. storočí a vďaka európskym osadníkom veľmi rýchlo rozkvitalo, netrvalo teda dlho a z pustej krajiny sa stala metropola tunajších ostrovov. Havana je dopravným uzlom celej Kuby, okrem nepostrádateľných diaľnic má svoju špecifickú funkciu aj letisko José Martího, na ktoré prilietajú všetky mimo kubánske linky s natešenými turistami.

Hotel Nacional de Habana – turistická atrakcia hlavného mesta autor: KotoviskiHotel Nacional de Habana – turistická atrakcia hlavného mesta autor: Kotoviski

Najlacnejšie letenky na Kubu ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky na Kubu - ochutnajte pravú karibskú exotiku bol publikovaný 27. února 2013 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...