Lacné letenky do Mexika - cestujte za exotikou Karibiku

Tagy:  Mexiko, Mexico City, Acapulco

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Mexika - cestujte za exotikou Karibiku

Omrzeli vás už každoročné dovolenky v známych európskych sídlach a túžite zavítať do exotického Karibiku? Neváhajte a nechajte sa rozmaznávať vlnami Tichého oceánu u neodolateľného pobrežia Mexika. Belostné piesočné pláže, miestne špeciality a veselá zábava vám zaistia dovolenku vašich snov v stredoameric­kom raji.

Mexiko je krajina mnohých výhod a oproti iným karibským regiónom je taktiež lákavé svojou históriou. Okrem kúpania sa v osviežujúcom mori zbadáte pestrofarebnú zmes indiánskej, európskej a americkej kultúry, ktorá je hmatateľná všade okolo vás. Čo by vás od cesty do týchto krajov mohlo odradiť je občasná vlhkosť, spôsobená tunajšími trópmi, nuda pláže sú tu celkom tabu a ak patríte do skupiny s fóbie z lietania, niekoľkohodinový transport vás taktiež nepoteší.

Mexiko okrem piesočných pláží ponúka aj zmes historických pamiatok, autor: SElefantMexiko okrem piesočných pláží ponúka aj zmes historických pamiatok, autor: SElefant

Mexico City

Čiže Ciudad de Meéxico, ako znie názov v španielčine, je hlavným mestom Mexika snáď od pradávna. Takmer dvadsaťmiliónové mesto je akýmsi gigantom celej krajiny. Cez deň slnečné a horúce mesto sa hemží trhmi, typickými domorodcami a samozrejme turistami, ale na druhej strane tu nájdeme supermoderné reštaurácie, bary, svetové obchody a vozidlá za státisíce eur. Historické centrum nie je nijako zvlášť rozľahlé, ale za to pozoruhodné. Nachádza sa na ostrove jazera Texcoco, na jeho vrchole sa slávnostne týči Templo Mayor čiže Veľká svätyňa.

Najlacnejšie letenky zaobstaráte od Holandskej leteckej spoločnosti KLM, ktorá v poslednej dobe výrazne zlacnela všetky svoje lety, z Prahy sa do Mexico City dopravíte za krásnych 500 €. Aerolinky WizzAir poskytujú cestu z Prahy do Mexico City za 543 €. Ostatné letenky sa pohybujú okolo 630 €.

Mexico city s 20timi miliónmi obyvateľov je najväčšie mesto na svete, autor: YonatanhMexico city s 20timi miliónmi obyvateľov je najväčšie mesto na svete, autor: YonatanhHlavné mesto Mexika je hypermodernou metropolou, ale nájdete tu aj veľa historických pamiatok, autor: RoadmrHlavné mesto Mexika je hypermodernou metropolou, ale nájdete tu aj veľa historických pamiatok, autor: Roadmr

Acapulco

Druhé najväčšie mexické mesto sa stalo najnavštevovanejšou destináciou celého štátu. Hlavnú masu turistov tu tvoria Američania, pre ktorých je mesto ako na dlani a cesta ich samozrejme vyjde na úplne iné peniaze než ktoréhokoľvek Európana. Čo sa pobytu týka, nečakajte mimo váš apartmán či hotel príliš súkromie, pláže zapĺňajú dennodenne tisíce dovolenkárov a vďaka plážovým barom a reštauráciám je pri pobreží stále živo a veľmi rušno. Ak si chcete užiť odpočinku a pokoja, nechajte sa loďkou vyviesť na jeden z okolitých ostrovčekov, ktoré sľubujú priezračnú hladinu a priaznivé podmienky pre potápanie.

Letenky do Acapulca sú oproti ceste do Mexico City podstatne drahšie. Naozaj najlacnejším variantom je spoločnosť KLM s letmi od 760 €. Ostatné aerolinky ponúkajú letenky okolo 800 € a viac.

Acapulko má 4 milióny obyvateľov a je druhým najväčším mestom Mexika, autor: InteriotAcapulko má 4 milióny obyvateľov a je druhým najväčším mestom Mexika, autor: Interiot

Najlacnejšie letenky do Mexika ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Mexika - cestujte za exotikou Karibiku bol publikovaný 26. února 2013 v 11.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...