Lacné letenky do Anglicka - spoznajte krásy Britských ostrovov!

Tagy:  Anglicko, Londýn, nízkonákladová doprava, letenky, Manchester, Škótsko, British Airways, Lufthansa

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Anglicka - spoznajte krásy Britských ostrovov!

Anglicko je už desiatky rokov jednou z najvyhľadáva­nejších európskych destinácií turistov z celého sveta. Cudzincov láka vďaka svojej unikátnej kultúre a nedotknutej prírode. Pre obdivovateľov architektúry sa ponúka hlavné mesto Londýn, ktoré skrýva desiatky historických budov a pamiatok. Milovníkom nekonečných lesov a priezračných potokov poskytuje dovolenku plnú relaxu so svojimi najbližšími.

Londýn

Asi najväčším turistickým lákadlom je hlavné mesto Londýn, ktoré leží pri rieke Temži a je staré takmer 2000 rokov. Dnes už môžeme do Londýna zavítať takmer kedykoľvek a napríklad len na predĺžený víkend, vďaka letenkám, ktoré zoženieme naozaj za „babku“. Sedemmiliónová metropola sa skladá z niekoľkých častí a my si môžeme vybrať jedno z piatich letísk. Najznámejším a zároveň najväčším letiskom v Európe je letisko Londýn Heathrow nachádzajúce sa 25 km od centra Londýna. Tu si môžeme požičať auto, zavolať taxi alebo zohnať ubytovanie v päťhviezdičkových hoteloch. Ďalšími letiskami sú Letisko Londýn Gatwick, Letisko Londýn Stansted, Letisko Londýn Luton a Letisko Londýn City. Najvýhodnejším spôsobom lietania do Londýna je nízkonákladová doprava. Letenky tak zoženieme okolo 200 €, v lepšom prípade aj za 160 €.

Manchester

Manchester je jedno z najhistoric­kejších miest celej Veľkej Británie. Jeho centrum je zaradené medzi pamiatky UNESCO, kvôli rozmanitosti umenia, kultúry, mediálneho priemyslu, vysokoškolského vzdelania a obchodu. Najlacnejšie letenky do Manchestru si môžete vyhľadať prostredníctvom on line systému 24 hodín denne na Letenky-servis.cz.

Škótsko

Do tajuplného Škótska sa ročne vydáva tisíce ľudí na pokojnú dovolenku či poznávacie zájazdy. Ústredným lákadlom sa stalo hlavné mesto Edinburg zapísané v UNESCO od roku 1995, ktoré sa pýši starým mestom s dominantnou stredovekou pevnosťou. Letisko Edinburg leží asi 12,5 km západne od centra mesta. V súčasnosti lieta len jedna nízko nákladová spoločnosť Jet2, ktorá ponúka priamy spoj, ďalej môžeme cestovať s British Airways a Lufthansa a to vždy s jedným prestupom, väčšinou v Londýne.

Najlacnejšie letenky do Anglicka ponúka www.pelikan.cz

Typický škótsky hotel ponúkajúci ubytovanie cudzincom, autor: Stephan TammingaTypický škótsky hotel ponúkajúci ubytovanie cudzincom, autor: Stephan Tamminga

Článok Lacné letenky do Anglicka - spoznajte krásy Britských ostrovov! bol publikovaný 24. února 2013 v 11.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...