Lacné letenky do Barcelony - spoznajte rodné mesto svetoznámeho architekta Gaudího

Tagy:  Barcelona, ​​pamiatky, Letisko

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Barcelony - spoznajte rodné mesto svetoznámeho architekta Gaudího

Letná sezóna sa pomaly, ale iste chýli ku koncu, ak netúžite po vyhriatych plážach plných zahraničných turistov afrického Egypta či Tuniska, vyrazte na predĺžený víkend do Mekky španielskej módy a kultúry zvanej Barcelona. Horkokrvní domorodci vás oslnia svojou priateľskou náladou a bujarými večierkami, ktoré sa uskutočnia až do skorých ranných hodín, Gaudího secesná architektúra, tvoriaca duch mesta, svojich návštevníkov pohltí dokonalou symetriou a grandióznymi rozmermi. Neváhajte ani minútku a bezhlavo sa rozbehnite ústrety subtropickému dobrodružstvu.

Na svetoznámom barcelonskom štadióne trénuje aj futbalový tím FB Barcelona, ​​autor: 1997Na svetoznámom barcelonskom štadióne trénuje aj futbalový tím FB Barcelona, ​​autor: 1997

Barcelona

Hlavné mesto Katalánska ležiace pri pobreží Stredozemného mora je druhým najväčším centrom Španielska. V súčasnosti sa Barcelona stala hlavným sídlom arcibiskupa, vďaka čomu sa značne rozrástol vplyv náboženských kultúr, prevažne kresťanstva. Školstvo je tu na vysokej úrovni, domáci študenti aj cudzinci celej Európy sa rozhodli pre technické alebo obchodné štúdium, ktoré sa vyznačuje istou dávkou lojality a prestížnosti. Zároveň je mesto dôležitým priemyselným centrom severovýchodného Španielska, pretože okolitý kraj je zvlášť bohatý na nerastné suroviny. Dôležitým medzníkom pre metropolu bol rok 1992 kedy sa konali letné olympijské hry.

Ak ste sa rozhodli Barcelonu navštíviť, v októbri Wizz Air poskytuje lety za neuveriteľných 27 €. S Ryan Air poletíte za 106 €.

Historické pamiatky

Najznámejšou barcelonskou celebritou bol v predminulom storočí Taliansky staviteľ a architekt Gaudi. Jeho najpopulárnejšia pamiatka, chrám Sagrada Familia je miestna atrakcia. Okrem kolosálneho a nadpozemsky krásneho vzhľadu má budova jednu zaujímavosť, vďaka nedostatku financií nebola nikdy dostavaná, mesto sa preto rozhodlo pre každoročné dobročinné zbierky, ktoré napomáhajú k rekonštrukciám a novým dostavbám nekonečnej stavby. Ďalšou mestskou dominantou je park Guell, taktiež podľa Gaudího secesného štýlu. Mozaikové lavičky a točité schodisko lákajú každého k odpočinku s príjemným pohľadom na samotnú Sagradu. Tretím významným monumentom je vila Casa Mila so zaoblenými balkónmi a prvkami typickými práve pre vtedajší sloh.

Sagrada Familia je stará vyše sto rokov a napriek tomu stále nedostavaná, autor: BgagSagrada Familia je stará vyše sto rokov a napriek tomu stále nedostavaná, autor: Bgag Gaudího vila Casa Milá v secesnom štýle, autor: Paolo da ReggioGaudího vila Casa Milá v secesnom štýle, autor: Paolo da Reggio

Letisko Barcelona

Letisko Barcelona patrí medzi najrušnejšie letiská v Španielsku, využívané je pri cestách do mesta Barcelony, ​​ktoré sa nachádza 10 km ďaleko, ponúka domáce lety v rámci krajiny, medzinárodné lety aj lety na dlhé trasy. Letisko je prestupným uzlom pre spoločnosti Ryanair a Vueling. Ďalšie služby poskytujú Air Lingus, Air Arabia, Air Berlin, Air Transat, Blue Air, bmibaby a Brussels Airlines. Celkové letiskové vybavenie je moderné a komfortné, cestujúcim poskytuje zmenáreň, úschovňu batožiny, detský kútik, internet prístupný zdarma, meeting rooms a ďalšie. Letisko Barcelona spolupracuje so svetovými spoločnosťami, autor: 1997Letisko Barcelona spolupracuje so svetovými spoločnosťami, autor: 1997

Najlacnejšie letenky do Barcelony ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Barcelony - spoznajte rodné mesto svetoznámeho architekta Gaudího bol publikovaný 10. února 2013 v 09.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...