Letenky do New Yorku - aké sú možnosti?

Tagy:  USA, Spojené štáty americké, Amerika, lacné letenky, New York

Sponzorované odkazy:

Letenky do New Yorku - aké sú možnosti?

New York, veľké mesto za veľkou mlákou. Po dlhú dobu bolo takmer nedostupné, letenky boli závratne drahé a málokto premýšľal o tom, že by sa práve tam vypravil na dovolenku. Doba sa ale mení a ceny padajú. Presvedčte sa sami.

Letisko v New Yorku

New York je tak veľká a vyťažená metropola, že bolo nutné vybudovať hneď celý rad letísk. Je totiž najfrekventova­nejším miestom v Štátoch, čo sa týka leteckej dopravy, tiež je významným svetovým uzlom.

Tromi najvýznamnejšími letiskami sú John F. Kennedy International Airport, Newark Liberty International Airport a LaGuardia. Prvé dve letiská sú napojené na regionálnu železničnú dopravu a slúžia hlavne k medzinárodným letom. Letisko John F. Kennedyho je miestom, kde väčšina cestujúcich vstupuje na územie Spojených štátov. Tiež je zaujímavé vedieť, že hlavná linka spája toto letisko s londýnskym London Heathrow. LaGuardia je potom využívaná najmä pre lety na krátku vzdialenosť a vnútroštátne lety.

Ceny leteniek do New Yorku

Cena leteniek do New Yorku sa veľmi líši v závislosti na niekoľkých faktoroch. Najviac sa vypláca zakúpenie letenky s dostatočným časovým predstihom, aj polročný predstih nie je nič výnimočné. Tu platí dvojnásobne, že sa vypláca ceny pravidelne sledovať a byť pripravený k akcii, akonáhle sa cena priblíži našej predstave. Zaobstarať letenku môžeme už za nejakých 435 až 475 €.

Priame lety z Českej republiky

Z Prahy lietajú jediné dve linky do Spojených štátov. Obe sú prevádzkované spoločnosťou Delta Airlines. Niektoré z nich sú priame nonstop lety, nie je teda potrebné zdržiavať sa medzipristátím. Takáto cesta trvá niečo cez 9 hodín. Rad letov počíta s jedným medzipristátím, najčastejšie v Amsterdame. Cesta sa tak pretiahne obvykle o 3 a viac hodín.

Ponuka letov s medzipristátím

Ponuka letov s medzipristátím je podstatne širšia. Môžeme vyberať medzi mnohými letmi počítajúcimi s jedným medzipristátím, maximálne dvoma. Takéto lety nám ponúkne mnoho aeroliniek, napríklad Lufthansa, Air Canada, Continental Airlines či American Airlines.

Odlet z Nemecka a Rakúska

Mnoho aeroliniek lieta priamo z nemeckých letísk. Napríklad frankfurtské letiská ponúkajú rad priamych spojov s New Yorkom. Práve tak bohatú ponuku nájdeme pre odlety z Mníchova, pozadu nezostáva ani Berlín.

Z Viedne je k dispozícii aj priama linka do New Yorku. Prevádzkujú ju Austrian Airlines.

Najlacnejšie letenky do New Yorku ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do New Yorku - aké sú možnosti? bol publikovaný 5. února 2013 v 09.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...