Najlacnejšie letenky do New Yorku

Tagy:  New York, metropola, veľkomesto, móda, cestovanie, kultúra, pobyt

Sponzorované odkazy:

Najlacnejšie letenky do New Yorku

New York je miestom, ktorý láka snáď každého turistu. Jeho nekonvenčnosť, magický Manhattan, svetoznáme butiky a celková živosť pôsobia skrátka neodolateľne. Ak aj vy túžite uvidieť Uper East side na vlastné oči a túžite vystúpať na vrchol Empire State building, kúpte si letenky do New Yorku už teraz a to za najnižšie ceny na trhu.

New York, to je perfektne organizovaný chaos v monumentálnom štýle. V tomto meste nájdete úžasný mix rôznych kultúr a štýlov. Uprostred neustále živého New Yorku možno tiež nájsť pokoj, inšpiráciu a pohodu. Ako iste všetci viete, New York je najväčším mestom Spojených štátov. Rozkladá sa okolo ústia rieky Hudson a delí sa do niekoľkých častí. Celá metropolitná oblasť sa rozprestiera v troch štátoch – New York na juhu a uprostred, na severe New Jersey a na juhozápade je to Connecticut. Celá oblasť je pretkaná najrozľahlejšou sieťou metra v celých USA. Mesto sa skladá z piatich častí a to z Manhattanu, Brooklinu, Queensu, Bronxu a Staten Islandu. Je až prekvapujúce, ako kultúrne sú rozdielne tieto časti. Každá časť je akýmsi mestom v meste. Keď však Európanovi poviete New York, zrejme si predstaví práve Manhattan a mrakodrapy. V New Yorku žijú imigranti z viac ako 180 krajín a robia tak z neho najviac kozmopolitné mesto na zemeguli. Nájdete tu všetky svetové kuchyne i komunity zo všetkých štátov. Táto prímorská oblasť USA má veľmi zaujímavé podnebie. Pretože sa nachádza na rovnakej rovnobežke, ako Rím, má veľmi horúce letá, naopak zimy sú tu snehové a veľmi mrazivé.

Letenky do NY neboli nikdy lacnejšie!, autor: parsattiLetenky do NY neboli nikdy lacnejšie!, autor: parsatti

Na ostrove Manhattan, ktorý je pre väčšinu turistov taký lákavý, je najväčšia hustota mrakodrapov na svete. V oblasti Wall street na Dolnom Manhattane je jedno z obchodných centier sveta. Je tu Newyorská burza, svetové obchodné centrum aj novší komplex World Financial Center – svetové finančné centrum. New York sa v predošlých rokoch stal terčom teroristov, o čom svedčí dnes už legendárny 11. september, kedy o život prišlo tisíce občanov.

Jednou z prezývok New Yorku je mesto, ktoré nikdy nespí, takže o zábavu určite nie je núdza. Môžete si vybrať zo sprievodcu reštaurácie všetkých svetových kuchýň, navštíviť koncerty vážnej hudby v Lincoln center, divadlá na Broadway alebo športové akcie v Madison Square Garden. V New Yorku je tiež veľké množstvo múzeí a umeleckých galérií.

Letenky

Letenky do New Yorku neboli nikdy lacnejšie. Teraz kúpite letenku aj so spiatočnou cestou a vrátane všetkých letiskových poplatkov za neuveriteľných 330 €. Za túto jedinečnú akciu môžeme poďakovať nízko nákladovej spoločnosť Ryanair.

Zamierte do mesta módy a luxusu, autor: stephen smith photosZamierte do mesta módy a luxusu, autor: stephen smith photos

Najlacnejšie letenky do New Yorku ponúka www.pelikan.cz

Článok Najlacnejšie letenky do New Yorku bol publikovaný 24. prosince 2013 v 06.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...