Lacné letenky, to sú predovšetkým charterové lety

Lacné letenky, to sú predovšetkým charterové lety

Svet sa doslova „rozlietal“. Práve charterové lety zlacneli leteckú dopravu a tá sa stala dostupnou pre každého. Často ide o najlacnejší spôsob, ako sa dopraviť do niektorej zo zahraničných destinácií.

Chartrové lety vám ušetří nemalé penízeChartrové lety vám ušetří nemalé peníze

Čo to sú charterové lety nám napovie priamo slovo „charter“, teda v preklade „najať si“. Tento pojem, ktorý sa používa v doprave, má svoj zmysel aj v biznise cestovných kancelárií. Tie, aby boli schopné svojim klientom poskytnúť služby na určitej úrovni a za ekonomické ceny, začali pre klientov prenajímať lietadlá. Celé turnusy svojich turistov tak dostávajú do vybraných destinácií a potom naspäť. Charterové lety teda nevyužívajú bežné pravidelné linky leteckých spoločností, ale ide o lety nepravidelné, priamo na objednávku. Vďaka tomu je možné lety čo najviac prispôsobiť potrebám objednávateľa.

Charterové lety lacno, ale hlavne v sezóne

Tento typ letov je charakteristický hlavne pre turistickú sezónu. Aj keď pravdou je, že tá už je dnes hlavne v exotických destináciách takmer celoročná. U charterových letov sa nehrá na príliš veľký luxus. Obvykle ide o ekonomickú dopravu, takže nečakajte v lietadle žiadny extra komfort a luxusné služby. Teda pokiaľ si na tom nezakladá samotná cestovná kancelária a nie je to v prísľube celkových služieb. Cestovné kancelárie chcú klientom ponúknuť hlavne lacnú dopravu, ktorá nezdraží celkovú cenu zájazdu.

Lenže čo keď chceme lacnú letenku, ale nie celý zájazd? I v tomto prípade môžu byť pre vás charterové lety riešením. Nie vždy totiž cestovná kancelária zaplní celé lietadlo a voľné miesta potom ponúka aj iným pasažierom. Treba len vedieť, kde chartelové lety hľadať. Tiež myslite na to, že nemusíte letieť iba od nás. Práve zo Slovenska je týchto leteniek minimum. Výhodnejšie než z Bratislavy je letieť z Viedne (Expedia, Ltur.com), lieta sa ale aj z Poľska (TUI.pl, R.pl) a z Českej republiky (Čedok, CK Neckermann).

Najvýhodnejšie sú last minute charterové letenky

Pokiaľ ste pánmi svojho času, čakajte. Cestovné kancelárie predávajú zájazdy aj letenky do poslednej chvíle, ale rovnako, ako klesá s blížiacim sa termínom zájazdu jeho cena, klesá aj cena nevyužitých a nepredaných leteniek. Pre niekoho z nás to nie je. Máme presne naplánovanú dovolenku a nemôžeme riskovať. Kto však má voľnejšiu ruku, dokáže kúpiť last minute letenky za pár korún. Takto sa dokážete lacno dostať aj do veľmi vzdialených, exotických, a pokiaľ ide o leteckú dopravu aj drahých destinácií. Tí, ktorí v tom vedia chodiť, či presnejšie povedané lietať, dokážu skutočne ušetri a cestovať takmer zadarmo.

Výhody a nevýhody charterových letov

Výhodou charterových letov nie je len ich nízka cena. Často máte šancu letieť tam, kam vlastne bežné letecké linky ani nelietajú. Pritom charterových letov nie je málo a v sezóne už lietajú takmer tak pravidelne, ako linky. Tieto lety naviac cestovné kancelárie prispôsobujú nie biznis klientom, ktorí lietajú na sympózia a pracovne, ale turistom, ktorí naopak vítajú odletieť napríklad v piatok večer. A to vyhovuje aj „tulákom“ cestujúcim na vlastnú päsť. Nevýhodou môže byť, že sa doba odletu občas opozdí. Linkové spoje totiž majú prednosť pred charterovými letmi. Na druhú stranu majú cestovné kancelárie následne vlastnú prepravu z letiska a môžete sa dohodnúť, že ju taktiež využijete.

Článok Lacné letenky, to sú predovšetkým charterové lety bol publikovaný 10. února 2021 v 01.00 v rubrike PR články. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...