Vyhliadkové lety lietadlom

Tagy:  lietadlá, lietadlo, vyhliadkový let, let, vrtuľník, stíhačka, Cessna, lietanie, adrenalín, zážitok

Sponzorované odkazy:

Vyhliadkové lety lietadlom

Túžite sa preletieť lietadlom nad svojím okolím, hlavným mestom alebo si jednoducho len vyskúšať tento nezabudnuteľný zážitok? Láka vás snáď let vrtuľníkom alebo stíhačkou? Nič nie je nemožné! Presvedčte sa sami.

Lety lietadlom

Vyhliadkové lety lietadlom sa vykonávajú snáď „v každom kúte Českej republiky“. My sa zmienime napr. o lokalitách Hradec Králové, Jihlava, Stredočeský kraj a Příbram. Práve tu sú celoročne prevádzkované vyhliadkové lety, ktoré trvajú približne jednu hodinu, presnejšie cca 10–15 km vzdušnou čiarou. Vybrať si môžete z niekoľkých typov lietadiel. Napr. lietajú Piper PA-28, ktoré sú určené pre dve osoby, Zlín 43, Cessna 152, Cessna 172, Cessna 206 alebo L-200 Morava.
Lokality, ktoré môžete lietadlom v týchto miestach vidieť, sú napr. Křivoklát, Konopiště, Žebrák, Točník, zámok Orlík, hlavné mesto Prahu, Brdské hrebene, Svätú horu a mnoho ďalších. Vaša dovolenka v ČR môže byť obohatená o nové zážitky.

Cessna 152, autor: BobMacInnesCessna 152, autor: BobMacInnes Cessna 152, autor: Jerry GunnerCessna 152, autor: Jerry Gunner

Lety vrtuľníkom

Ak chcete vyskúšať niečo zaujímavejšie než let obyčajným lietadlom, skúste napr. vyhliadkový let vrtuľníkom. Tieto lety sú vykonávané celoročne s ohľadom na počasie. Vyhliadkové lety vrtuľníkom sú napr. prevádzkované v Prahe a Mělníku. Lieta sa typom Robinson R 22 a Robinson R 44. Z vrtuľníka môžete zhliadnuť napr. hrad Kokořín, horu Říp, hrad Bezděz, rieky Labe a Vltavu, Vyšehrad, Karlov most, Hradčany a ďalšie krásy hlavného mesta Prahy.
Doba letu záleží na vás, akú trasu si vyberiete. Pohybuje sa zhruba od 30 minút až po 2 hodiny.

Robinson R 44, autor: -JvL-Robinson R 44, autor: -JvL-

Lety stíhačkou

A pre naozaj náročných milovníkov rýchlych lietadiel odporúčam vyhliadkový let stíhačkou. Ide o let prúdovou stíhačkou L-29 Delfín. Tieto lety sú prevádzkované v lokalitách Louny, okres Louny a v Ústeckom kraji.
Vyhliadkový let stíhačkou je naozaj nezabudnuteľný zážitok na celý život. Rýchlosť stíhačky je v rozmedzí od 300 až po 600 km/hod, t.j. približne preťaženie 5 G. Páni a dámy sa najprv zoznámia so stíhačkou z vonku a potom aj z vnútra. Pred odletom si prejdete nácvikom katapultovania pre prípad núdzového opustenia stíhačky, a až potom vás čaká samotný let s profesionálnym pilotom s dlhoročnou praxou.
Dĺžku letu a trasu si vyberiete a dohodnete s pilotom. Rovnako tak aj rôzne akrobacie, kladné a záporné preťaženie a pod. Záleží len na vás, na tom, koľko ste schopný vydržať. Celková doba letu je cca 30 min.

Letenka na vyhliadkový let lietadlom, vrtuľníkom alebo dokonca stíhačkou je naozaj bezchybným darčekom nielen pre mužov, ale aj ženy. Buďte originálny a prekvapte svojho partnera týmto zaujímavým darčekom. Darujte zážitok plný adrenalínu!

Článok Vyhliadkové lety lietadlom bol publikovaný 24. ledna 2013 v 09.15 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...