Ako si spríjemniť zdĺhavý let?

Tagy:  let, lietadlo, cestovanie, kabína, spánok, počúvanie muziky, hudba, čítanie, kniha

Sponzorované odkazy:

Ako si spríjemniť zdĺhavý let?

Fóbia z letu nie je žiadnou novinkou, dokonca patrí k najčastejším nočným morám a mnohokrát stála za nervovým kolapsom a záchvatom paniky. Niet sa čomu diviť, ak ste niekedy videli reláciu o leteckých haváriách, rozprávanie o teroristických útokoch z 11. septembra a mnoho ďalšieho, je v celku logické, že vám lietanie nie je dvakrát príjemné. Ďalším dôvodom panického strachu z letu je tiež predstava, že sa v niekoľkotonovom predmete vznášate vo vzduchu, bez toho aby vás čokoľvek istilo. Štatistiky síce udávajú, že automobilové nehody sú mnohonásobne častejšie, než tie letecké, ale rovnako sa neubránite strachu. Ďalším dôvodom, prečo niektorí ľudia nemusia cestovať lietadlom je fakt, že je preplnené cudzími ľuďmi, čo niekomu môže naozaj vadiť, zvlášť potom, ak trpíte ďalšou fóbiou, a to sociálnou. Ak vám prítomnosť pasažierov nevadí a strach z lietania vás netrápi, možno sa stretávate s ďalším problémom v podobe neuveriteľnej a nekonečnej nudy. Pravdou je, že ak cestujete z Bratislavy do Austrálie, desaťhodinový let vás čoskoro prestane baviť. Potom je naporúdzi porozmýšľať, akým spôsobom si ho spestriť a čo najviac urýchliť.

Lietanie nemusí byť vždy nudné, autor: puddy_ukLietanie nemusí byť vždy nudné, autor: puddy_uk

Prvý spôsob, ako sa odreagovať od dlhej cesty navyše načerpať nejaké sily je samozrejme spánok. Avšak nie každý je schopný oddať sa snívaniu v kabíne lietadla a dokonca medzi cudzími ľuďmi. V prípade, že cestujete sami, vezmite si so sebou z domu niečo, čo vám ho pripomenie a tak vám pomôže ľahšie zaspať. Skvelým predmetom je napríklad voňavý vankúšik či plyšová hračka. Ako náhle však v priebehu cesty prestupujete, dajte si pozor, aby ste vystupovanie nepremeškali.

Nebaví vás pospávať, ale ani len tak bezcieľne rozhliadať sa po kabíne? Potom si nezabudnite pribaliť ipod naplnený na prasknutie vašimi obľúbenými peckami. Počas počúvania si zaspomínate na príjemné chvíle a utriedite si myšlienky. Kedy je ideálnejší čas na premýšľanie, než niekoľkohodino­vý let?

Ale po pár hodinách vás aj muzika môže ľahko omrzieť, potom prichádza na rad kniha. Tá vás vtiahne do deja a sami sa až budete čudovať, ako rýchlo vám čas v lietadle plynie. A že nemáte chuť premýšľať nad vrahom obete a ako to vlastne celé dopadne? Bulvárny časopis celú situáciu hravo zachráni.

Článok Ako si spríjemniť zdĺhavý let? bol publikovaný 8. prosince 2013 v 06.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...