Lietanie s deťmi nemusí byť problém

Tagy:  letenky, lietadlo, cestovanie, lietanie s deťmi, deti

Sponzorované odkazy:

Lietanie s deťmi nemusí byť problém

Lietanie sa stalo všeobecne najvyužívanejším a najpopulárnejším transportom na svete. Nie je sa čomu diviť, preprava lietadlom je nielen rýchla, ale aj komfortná. Nemusíte sa trápiť zápchou v kolóne, dlhou cestou nepohodlným automobilom a podobne. A ak si potrpíte na exotickej dovolenke v zámorí, cestovanie lietadlom je jediná voľba, ako sa do požadovanej destinácie dostať. Ako sa dopraviť na romantickú dovolenku vo dvojici nepotrebuje žiadny návod, avšak ak plánujete odcestovať do zahraničia s deťmi a lietadlo sa javí ako najlepší spôsob dopravy, pravdepodobne máte isté pochybnosti. Hoďte strach za hlavu a vydajte sa na dovolenku snov aj so svojimi malými ratolesťami, vďaka týmto pár trikom všetko pobeží ako po masle.

Deti dopredu ohláste

Než sa vydáte so zabalenou batožinou na letisko a s letenkami v ruke, leteckú spoločnosť o cestovaní detí informujte. Urobte tak aj pri odbavení na terminále. Letecký personál bude brať ohľad na malých pasažierov a ak necestujete nízkonákladovou dopravou, dostanete aj detské pitie, stravu vhodnejšiu pre deti a možno aj nejakú tú sladkosť, ktorá rozladené deti určite poteší. Upozorniť na cestu s deťmi je ako pre vás, tak pre leteckú spoločnosť rozhodne výhodou.

Nebojte sa lietať s deťmi, autor: contriNebojte sa lietať s deťmi, autor: contri

Leťte v noci

Ak očakávate, že vaše deti vydržia niekoľkohodinový let pokojne a budú si prezerať obrázkové knižky, ste na omyle. Zdĺhavé sedenie na jednej sedačke je nepríjemné aj pre dospelého, nieto pre dieťa. Buďte preto chytrí a radšej zvoľte nočný let, ktorý deti pohodlne prespia a vy sa tak vyhnete nepríjemným eskapádam a hysterickým záchvatom.

Strach musí ísť bokom

Nie každému je letecká doprava blízka a niektorí z nás dokonca trpia panickou hrôzou z katastrof a najrôznejších leteckých havárií. V prípade, že vás let neminie a ku všetkému mienite odcestovať s deťmi. Zabudnite na vystrašené výrazy a poznámky typu „či cestu vôbec prežijete“. Ak sa chcete vyvarovať vydesenosti vašich detí, odhoďte všetok strach za hlavu.

Nezabudnite na kinedryl

Veľa ľudí s citlivejším žalúdkom cestovanie lietadle príliš nezvláda a dokonca malo aj skúsenosť s vracaním. Detské bruško je oveľa menej odolné a k tomu pracujúce nervy môžu vyvolať nepretržité žalúdočné ťažkosti alebo hnačku. Hodinu pred odletom preto ratolesti „nadopujte“ Kinedrylom a pre istotu zabaľte aj živočíšne uhlie či endiaron.

Článok Lietanie s deťmi nemusí byť problém bol publikovaný 7. ledna 2014 v 06.45 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...