5 tipov, ako si spríjemniť lietanie

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, zájazd, let, lietadlo

Sponzorované odkazy:

5 tipov, ako si spríjemniť lietanie

Lietanie je najbezpečnejším, ale tiež najrýchlejším a je komfortnejším druhom transportu, aký si viete predstaviť. Zatiaľ, čo v predošlých rokoch bola letecká doprava skôr pre majetnejšiu klientelu, dnes sa oplatí skôr na dovolenku letieť, ako ísť osobným automobilom. Aj keď ide o najpraktickejší spôsob cestovania, napriek tomu je lietanie sprevádzané čakaním, nekonečným odbavovaním a vo výsledku vás môže nudiť aj samotný let a často nadobudnete dojem, že vôbec neuteká. Ako si lietanie spríjemniť, aby ste si nepripadali unudene a nepohodlne? Máme pre vás pár dobrých tipov.

Vezmite si vankúšik

Niektoré sedadlá v kabíne sú všelijaké, len nie príliš pohodlné, preto by ste na pohodlie mali myslieť predovšetkým vy, lebo vás sa cestovanie týka. Fakt, že je sedadlo čalúnené ešte neznamená, že je mäkké a príjemné na posedenie, nieto ešte na odpočívanie. Vezmite si so sebou preto pre každý prípad vankúšik, ktorým si podopriete chrbát alebo krk a vďaka ktorému je možné aj nerušene spať.

Miesto džínsov tepláky

Odjakživa sa snažíte pôsobiť reprezentatívne a preto aj do lietadla chodíte v džínsoch alebo dokonca v kostýme, aby ihneď po príchode do cieľovej destinácie vyzerali dobre? Potom rozhodne nepočítajte s príjemným posedením v lietadle. Cestovanie v komfortnej teplákovej súprave alebo legínach nie je žiadna hanba a vášmu telu sa iste uľaví.

Autor: Daniel SpiessAutor: Daniel Spiess

Čítanie, alebo ako zabiť čas

Sledovaním mrakov z okienka lietadla vám cesta príliš utekať nebude a preto je potrebné vymyslieť niečo, čím sa dokonale zabavíte. Vďaka vankúšiku a vhodnému oblečeniu ste si už urobili pohodlie a teraz nastal ten správny čas na zabavenie seba samého. Vezmite si so sebou svoju obľúbenú knihu, alebo bestseller, ktorý si chcete už roky prečítať a pokiaľ nemáte náladu na zložité romány, stavte na jednoduchý bulvárny časopis, alebo magazín o móde.

Oslaďte si život

Vo väčšine lietadiel dostanete občerstvenie a samozrejme nápoje, avšak ruku na srdce, komu chutí letisková strava? Jedlo obyčajne pripomína školskú jedáleň druhej kategórie, pečivo je vákuované a syry či šunka nekvalitná. Urobte si radosť aj počas dlhej cesty a vezmite si na palubu lietadla dobroty z Dutty free obchodu. Čokoláda vám určite vyčarí úsmev na perách a sušienky „bodnú“ vo dne aj v noci.

Nahrajte si hity do telefónu

Po dlhšej dobe vám v lietadle môže vadiť už úplne všetko a najviac všetci ľudia okolo vás. Všadeprítomný ruch je unavujúci a ak sa ho chcete zbaviť, potom sa nezaobídete bez kvalitných slúchadiel a predovšetkým hudby na niekoľko hodín. Nahrajte si do svojho telefónu, alebo ipodu obľúbené hitovky a let vám utečie mihnutím oka.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok 5 tipov, ako si spríjemniť lietanie bol publikovaný 16. října 2016 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...