Tandemový zoskok a let padákom

Tagy:  tandemový zoskok, let padákom, adrenalín, zábava, tandempilot

Sponzorované odkazy:

Tandemový zoskok a let padákom

Zažili ste niekedy kúzlo tandemového zoskoku padákom? Ak nie, radi vás s touto „zábavou“ zoznámime. Ide o zlúčenie adrenalínu a zábavy!

Adrenalínová zábava

V poslednej dobe sa stáva stále viac populárna adrenalínová zábava nielen medzi mladou generáciou, ale aj medzi širokou verejnosťou. Zažiť voľný pád a pozrieť sa na zem z pohľadu vtáčej perspektívy, to je tandemový zoskok. Mať adrenalín v krvi – to je krok číslo jedna.
Ešte pomerne nedávno bolo nutné, pripraviť sa na tento fantastický zoskok aj niekoľko mesiacov dopredu. Dnes je tomu úplne inak. Pri tandemovom zoskoku vás preškolí tandempilot počas dvadsiatich minút a hurá na zoskok. Vaša povinnosť je len jedna, dodržať dané inštrukcie a ďalej si len poriadne túto zábavu užiť.

Tandemový zoskok, autor: PadajTandemový zoskok, autor: Padaj

Tandemový zoskok

Tandemový zoskok sa skáče z výšky 4000 metrov. Doba voľného pádu je celá jedna minúta. Nebojte sa, pristátie je hladké, možno si ani neuvedomíte, že ste zase späť nohami na zemi. Nudíte sa, alebo snáď hľadáte vhodný a originálny darček? Tandemový zoskok je to pravé. Môže ho skákať snáď každý. Teda radšej od veku 12–99 rokov. Maximálna váha je 110 kg. Zoskok je nevhodný pre epileptikov a diabetikov. Normálne zdravý človek ho zvládne na jednotku bez problémov.

Časté otázky

Čo budete so sebou potrebovať? Určite veľa odvahy, pevnú obuv (najlepšie tenisky) a samozrejme aj športové oblečenie. Okuliare a kombinéza Vám bude zapožičaná. Ak používate dioptrické okuliare, nebojte sa, budú vám požičané špeciálne okuliare na okuliare.
Môžem pri zoskoku dýchať? Radšej počítajte s tým, že vo voľnom páde, kedy letíte vzduchom cca 200 km/h sa dýcha trochu ťažšie, ale nebojte sa, aj tak sa nadýchnete.
Otvorí sa padák? Samozrejme, nemajte strach! Tandem pilot padák otvára už vo výške 1500 metrov.
Kam pristanete? Takmer vždy pristanete na miesto štartu a pristátie sa dá prirovnať ku skoku z pol metrovej výšky. Budete skákať s tandem pilotom, ktorý je vždy preškolený a parašutizmu sa venuje už niekoľko rokov. Tandemový zoskok padákom je úplne bezpečný variant parašutizmu!

Športová obuv je veľmi dôležitá, rovnako ako špeciálne kombinéza, autor: Erik1980Športová obuv je veľmi dôležitá, rovnako ako špeciálne kombinéza, autor: Erik1980

Letisko určené k zoskokom

Ak plánujete tandemový zoskok alebo ho chcete niekomu darovať, môžete si vybrať aj miesto „letu a pristátia“. Prevádzkuje sa na letiskách v Kunoviciach, Olomouci, Příbrami, v Moste, Hradci Králové a Českých Budějoviciach. Stačí si len vybrať vhodný termín a miesto. Viac sa o tandemovom zoskoku dozviete napríklad na stránkach www.funtandem.cz.

Článok Tandemový zoskok a let padákom bol publikovaný 6. března 2013 v 16.30 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...