Let balónom, zážitok ako stvorený pre babie leto

Tagy:  balón, zážitky, vyhliadkový let, darček, lietanie

Sponzorované odkazy:

Let balónom, zážitok ako stvorený pre babie leto

Hľadáte ten pravý zážitok pre babie leto? Skúste popremýšľať o lete balónom.

Niečo málo o balónoch

Balóny boli vďačným dopravným prostriedkom v rozprávkach a dobrodružných príbehoch. Máloktoré dieťa ich nepozná, balóny sú častým námetom ich kresbičiek aj tvorcov animovaných seriálov. Balón je ale väčšinou považovaný za záhadné vznášadlo, za niečo, čo v bežnom živote ťažko uvidíme.

Balón však rozhodne nie je tak nedostupným a tajomným zariadením. V skorších dobách pripomínal skôr dnešné nafukovacie balóniky. Bol naplnený plynmi, ktoré balón aj s posádkou hnali do oblakov. Balóny fungujúce na tomto princípe však boli veľmi nebezpečné, preto sa od nich upustilo. Tie dnešné balóny sú úplne bezpečné, fungujú na základe vlastností horúceho vzduchu. Jedinou nevýhodou je, že je ich použitie obmedzené na kratšie vzdialenosti.

Ako let balónom vyzerá?

Každý má o balóne iné predstavy. Balóny určené k vyhliadkovým letom môžu byť menšie či väčšie, do menších sa zmestí približne 4 alebo 5 pasažierov, do tých väčších 7. Najväčšie balóny pojmú až 16 cestujúcich.

Zaujímavým zážitkom je určite aj asistencia pri príprave balónu na vzlet, jeho nafukovanie. Po pristátí sa zase tradične robí tzv. krst. Ten môže byť sprevádzaný výkladom o balónoch a lietaní a tiež pohárikom šampanského.

Kedy sa vydať do oblakov?

Realizovať let balónom je možné v ktorejkoľvek ročnej dobe. Nízke teploty príjemné nie sú, avšak pohľad na všetkými farbami hrajúce lesy je skutočne nezabudnuteľný. Aby ste však nezažili tiež nezabudnuteľnú zimu, je vždy lepšie poradiť sa, čo na seba.

Autor: HiggySTFCAutor: HiggySTFC

Let balónom ako darček

Má niekto z vašich blízkych narodeniny, výročie svadby? Alebo sa naskytá akákoľvek iná príležitosť na darovanie niečoho originálneho? Ak áno, let balónom môže byť skutočne to pravé. Samozrejme, nie je to úplne univerzálny darček, ale rozhodne stojí za to ho zvážiť. Pred impulzívnym nákupom to však chce voľbu konzultovať s ďalšími osobami, prípadne vybrať let balónom tak, aby ho bolo možné v prípade nutnosti vymeniť za iný, vhodnejší zážitok.

Kde kúpiť let balónom?

Dnes sa ponúka už veľa možností, ako sa dostať do oblakov. Na let balónom sa jednak zameriavajú kancelárie predávajúce zážitky, tiež ale špecializované firmy venujúce sa len a len letom balónom.

V prvom rade je asi dobré riadiť sa miestom vzletu. To by malo byť prvým voditkom k výberu nášho letu. Dôležité je tiež voliť taký let, u ktorého máme zabezpečené, že bude pod vedením skúseného pilota.

Let balónom si možno objednať napríklad na webe sa zážitky www.esennce.cz.

Článok Let balónom, zážitok ako stvorený pre babie leto bol publikovaný 1. února 2013 v 07.30 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...