Máte problémy s nedochvíľnosťou? 3 tipy ako neprepásnuť let

Tagy:  lietadlo, lietanie, dovolenka, zájazd, leto, čas

Sponzorované odkazy:

Máte problémy s nedochvíľnosťou? 3 tipy ako neprepásnuť let

Letecká dovolenka je nesporne najrýchlejšia a najpraktickejšia, a to aj v prípade relatívne blízkych destinácií. Ak sa chystáte na dovolenku osobným automobilom alebo dokonca autobusom s množstvom ďalších cestujúcich, pripravte sa na neuveriteľne dlhú cestu, plnú nekomfortu, zastávok a ďalšieho, s čím určite nebudete spokojní. Skrátka a dobre, letecká doprava je zárukou spokojnosti a predovšetkým vďaka jej rýchlosti neplytváte s časom. Avšak zatiaľ čo so svojím vozidlom môžete vyjsť prakticky kedykoľvek, a to pokojne neskôr, ako bolo pôvodne naplánované, lietadlo na vás rozhodne čakať nebude. Máte problémy s nedochvíľnosťou a bojíte sa, že by vám mohlo uletieť lietadlo na vysnívanú letnú dovolenku? Potom sa naučte niekoľko tipov, ako byť v lietadle načas a neprepásnuť tak jedinečnú príležitosť na odpočinok a voľné chvíle s rodinou či s priateľmi.

Vezmite si dovolenku

Nie vždy vám lietadlo odletí v takom čase, kedy by sa vám to naozaj hodilo. Ideálne je samozrejme do cieľovej destinácie odlietať v noci, ak však takú voľbu nemáte, musíte sa prispôsobiť danej situácii a okolnostiam. Mnoho ľudí má tendenciu ešte stihnúť čo najviac pracovných záležitostí a tak sa na letisko vypravia doslova od kancelárskeho stola. Pokiaľ ale máte harmonogram naplánovaný presne na minútu, môže sa vám stať, že sa „zaseknete“ v zápche, nestihnete včas opustiť prácu a pridať sa môže aj mnoho ďalších komplikácií. Pre istotu si preto vezmite dovolenku a vydajte sa na letisko v pokoji a z pohodlia domova.

Autor: WhiteAutor: White

Zostavte si harmonogram

Bez kvalitného cestovného plánu môžete mať naozaj problém sa orientovať a bolo by úplne prirodzené vynechať určité body a vo výsledku doraziť na letisko neskoro alebo ako sa hovorí „len tak tak“. V každom prípade si preto zostavte harmonogram, ktorý by mal obsahovať aj také body, ako je premiestnenie vecí do auta alebo taxíka a nešetrite detailmi a drobnosťami. O to prehľadnejší potom bude váš časový plán.

Majte plán A, B aj C

Každý má prirodzene plán A, avšak ten môže ľahko skolabovať a miesto neho musí rovnoprávne nastúpiť plán B, ktorý nezhatí vaše plány. Čo sa ale stane, ak počas zápchy odbočíte, podľa plánu B, a dostanete sa do ďalšej zápchy alebo pichnete pneumatiku a teda sa o to viac oneskoríte? Majte pre istotu ešte plán C, aby vás naozaj nič nemohlo prekvapiť. Všetky premiestňovania potom majte dobre načasované a radšej si pridávajte desiatky minút navyše. Radšej čakajte 2 hodiny bezprizorne na letisku, než si lietadlo nechať zbytočne uletieť.

Článok Máte problémy s nedochvíľnosťou? 3 tipy ako neprepásnuť let bol publikovaný 13. července 2016 v 12.00 v rubrike Letiská a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...