Condor - nemecká letecká istota

Tagy:  lietanie, letenky, condor, nemecko, frankfurt, turisti, cestujúci, letisko, lety

Sponzorované odkazy:

Condor - nemecká letecká istota

Na svete dnes existujú stovky leteckých spoločností od tých najväčších a najznámejších korporácií, až po menšie zapadnuté firmičky, o ktorých príliš nevieme a ktoré sa sústreďujú predovšetkým na vnútroštátne lety. My si ale povieme opäť o významnom leteckom dopravcovi, ktorý sa v tomto odvetví pohybuje už nejaký ten čas, má na svojom konte isté skúsenosti a svojim klientom môže s istotou ponúknuť prvotriedny a predovšetkým maximálne bezpečný servis. Reč je o nemeckých aerolíniach Condor, s ktorými sa lietania báť rozhodne nemusíte.

Známa letecká spoločnosť Condror vznikla 21. decembra roku 1955, čiže je možné s istotou tvrdiť, že v odbore nie je žiadnym neskúseným nováčikom. Pôvodný názov spoločnosti však neznel Condor, ale Deutsche Flugdients GmbH, čo bolo spojenie celkom štyroch vplyvných firiem – Norddeutscher Lloyd, Hamburg-America-Line, Deutsche Lufthansa a Deutsche Bundesbahn. Pod pôvodným názvom sa prvý let uskutočnil v marci nasledujúceho roka a u turistov vzbudil veľmi pozitívne ohlasy. Už na vtedajšiu dobu 60. rokov bolo lietadlo prvotriedne vybavené, servis šliapal ako hodinky a letušky boli ochotné a veľmi ústretové. A presne také služby by dnes mali ponúkať všetky aerolínie, bez ohľadu na cenovú kategóriu a zaradenie.

Condor je pohodlný a spoľahlivý, autor: redeoCondor je pohodlný a spoľahlivý, autor: redeo

Zložitý názov Deutsche Flugdients GmbH spoločnosti nevydržal príliš dlho, lebo o päť rokov neskôr, konkrétne roku 1961 bol slávnostne zmenený na terajší Condor. Spolu s touto inováciou sa tiež firma rozhodla pre prvé diaľkové lety, ktoré boli zrealizované do Thajska, Srí Lanky, Keni a Dominikánskej republiky.

Prelomovým a pravdepodobne najdôležitejším sa stal rok 1971, kedy spoločnosť začala ako prvá na svete využívať lietadlo Boeing 747 „Jumbo“, ktoré bolo revolučnou novinkou, ktorá sa v leteckom priemysle hojne využíva dodnes. Svoje domovské letisko nemá Condor v hlavnom meste, ako by sa mohlo zdať, ale vo Frankfurte nad Mohanom a svoje ďalšie základne na letiskách v Mníchove, Hamburgu, Düsseldorfe a Stuttgarte.

Od doby svojho vzniku spoločnosť prepravila okolo 200 miliónov cestujúcich a každoročne prepraví Condor viac ako 7 miliónov nadšených turistov.

Článok Condor - nemecká letecká istota bol publikovaný 9. března 2014 v 07.15 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...