Germanwings

Tagy:  letecká spoločnosť, germanwings, nemecko, lietanie, letenky, charterové lety, cestovanie, letisko, základňa

Sponzorované odkazy:

Germanwings

Veľký seriál o leteckých dopravcoch pokračuje, pretože ešte zďaleka neboli uverejnené všetky letecké spoločnosti, s ktorými sa môžete bez obáv vydať do oblakov a ktoré sú prekvapivo spoľahlivé, komfortné a tiež lacné. Že ste o niektorej aerolinke doteraz nepočuli rozhodne neznamená, že je menej kvalitná, než jej konkurencia. Dnes sa pozrieme na leteckého dopravcu Germanwings.

Iste vás, podľa názvu, neprekvapí, že ide o nemeckého dopravcu. Čo ste ale možno nevedeli, je fakt, že sa radí k tým nízko nákladovým, čiže sa môže pýšiť akčnými letenkami. Aerolinka vznikla už v roku 1997, pod zložitejším názvom Eurowings Flug GmbH. K premenovaniu na dnešné Germanwings došlo 27. októbra 2002. Takmer 12 rokov lietali aerolínie na svoje vlastné náklady, ale 1. januára 2009 sa stali oficiálnym majetkom známej leteckej spoločnosti Lufthansa. Toto spojenie jasne dokazuje, že nejde o druhoradú linku, pretože Lufthansa by si pod svoje krídla nevzala podnik so zlým menom či nelichotivými výsledkami.

Letecká spoločnosť Germanwings sa do podvedomia turistov dostala predovšetkým svojou akciou roku 2007. Smart Connect, čiže rýchle spojenie predstavovali vôbec prvé charterové lety, ktoré si mohli užiť turisti z celej Európy. Germanwings sa tak stali priekopníkom na poli nízko nákladovej leteckej dopravy, ktoré sú pre svoje akčné lety a nízke ceny rok čo rok populárnejšie.

Svoju odvekú základňu má letecká spoločnosť na letisku Cologne-Bonn Airport, ktorá sa nachádza v polovici cesty medzi Kolínom nad Rýnom a Bonnom. Toto strategické miesto tak umožňuje charterové lety do celej Európy.

Letecký dopravca Germanwings sa neustále rozrastá. Vlastní viac než 1200 zamestnancov, v roku 2008 prepravil až 8 miliónov pasažierov a roku 2013 presiahol 10 miliónovú hranicu. Spojenectvo s Lufthansou charterovým linkám očividne vyhovuje.

Letecká flotila spoločnosti je tvorená 27 lietadlami jediného typu, ktorým je komfortný a priestranný Airbus A319 s priemerným vekom 5,4 roka.

Teraz sa so spoločnosťou Germanwings môžete pozrieť až do 65 destinácií. Z takmer domovského Kolína nad Rýnom môžete odletieť do 57 miest, zo Sttutgartu do 38, z Berlína do 20, z Dortmundu do 4 a z Hamburgu do 6 destinácií.

Článok Germanwings bol publikovaný 23. dubna 2014 v 07.00 v rubrike Lietadlá a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...