Lacné letenky z Prahy - kam sa môžeme pozrieť za pár eur?

Tagy:  letenky, lacné letenky, lc, low cost, Praha, Ruzyně

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky z Prahy - kam sa môžeme pozrieť za pár eur?

Ak radi cestujete, každá ponuka lacných leteniek vás iste poteší. U pražskej Ruzyně bohužiaľ nie je ponuka lacných letov tak pestrá, určite je ale dostatočná na to, aby sme uspokojili našu túžbu po poznaní či zábave.

Najlacnejšie z lacných

Úplne najlacnejšie letecké spoločnosti zmizli z povrchu zeme, alebo aspoň z pražského letiska. Asi najlacnejšie letenky sa tak objavujú v relácii 15 až 20 € za jednotlivý let. K tomu sa už len pripočítava poplatok za rezerváciu či platbu kartou, prípadne odbavenie batožiny. V tejto cenovej kategórii sa nachádza so svojimi ponukami najmä WizzAir. Tieto ceny nenájdeme však u všetkých destinácií, musíme sa tiež vedieť prispôsobiť termínovo či mať väčšiu dávku šťastia. Tie najlacnejšie letenky kúpime do destinácií, ako je Brusel, Londýn alebo napríklad Rím Fiumicino. V ponuke je však tiež napríklad aj Bari, Benátky, Barcelona či Madrid, Burgas, Oslo a ďalšie európske letiská. Výhodou je, že napr. Španielsko nie je zaradené do sezónnych destinácií, tieto linky teda lietajú celoročne.

Letné lietanie

Letná a zimná letecká prevádzka sa veľmi líši. V lete pribúda veľké množstvo pravidelných liniek a charterových letov mieriacich na juh Európy či ázijské a africké pobrežie Stredozemného mora. Dá sa teda bez problémov a relatívne lacno dostať do mnohých turisticky zaujímavých destinácií. Často sa nejedná ani tak o úsporu peňazí, ako skôr o komfort a možnosť absolvovať cestu lietadlom. V mnohých prípadoch sa totiž jedná o letiská, ktoré sú na okraji záujmu bežných leteckých spoločností. Napríklad SmartWings nás tak bez problémov dopraví na mnoho gréckych ostrovov či na juh Talianska.

Stále lacný Londýn

Londýn je tutovka medzi lacnými letenkami. Je tiež skvelým cieľom našich ciest a rozhodne je jedna návšteva málo. O tejto metropole toho už bolo napísané naozaj veľa, nie je potrebné vyzdvihovať jeho krásu. Zaujímavé však tiež je, že môže byť skvelou prestupnou stanicou na ceste ďalej. Praha má predsa len obmedzené možnosti, Londýn je však vo výbornom spojení so svetom a predovšetkým potom s lacnými leteckými spoločnosťami.

Brusel, dopravný uzol aj miesto na strávenie víkendu

Brusel nepatrí medzi najzaujímavejšie európske mestá, je však skvelým miestom na strávenie predĺženého víkendu. Zaujímavý je tiež vďaka mnohým linkám nízko nákladových leteckých spoločností, podobne ako Londýn.

Pár rád na záver

Pokiaľ chcete skutočne čo najlacnejšie letenky, oplatí sa ich ceny sledovať a byť vždy pripravený. Chce to tiež mať zmapovanú situáciu ohľadom platenia leteniek, niektoré platobné karty môžu byť zvýhodnené, iné naopak prijímané nie sú.

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky z Prahy - kam sa môžeme pozrieť za pár eur? bol publikovaný 21. ledna 2013 v 09.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...