Lacné letenky do Grécka - ako na ne?

Tagy:  letenky, Grécko, Korfu, Kos, Rhodos, Atény

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Grécka - ako na ne?

Grécko je obľúbenou dovolenkovou destináciou. Už je ale preč doba, keď sme vyrážali zásadne s cestovnou kanceláriou a volili balíčky zahŕňajúce dopravu a ubytovanie. Dnes je totiž viac než jednoduché zariadiť si všetko presne podľa svojich predstáv.

Letiská v Grécku

Grécko je celkom dobre prichystané na turistov, takže disponuje mnohými letiskami, ktoré sú pripravené cestu do cieľovej destinácie čo najviac priblížiť a spríjemniť. Odpadajú teda náročné cesty na ostrovy pri využití trajektov, pretože celý rad ostrovov sa môže pochváliť vlastným letiskom. Ostrovy ako Rhodos, Korfu či Lemnos a mnohé ďalšie sú tak dostupné leteckou dopravou. Podobne na tom je aj množstvo destinácií pevninského Grécka. Samozrejmosťou je aj dostupnosť metropolí, ako sú Atény či Thessaloniki.

Nízkonákladové letecké spoločnosti

Do Grécka sa môžeme dostať aj s nízko nákladovými aerolinkami. Najdostupnejšie sú lety od SmartWings. Na výber je z niekoľkých liniek, odlety sú prevažne z Prahy, realizujú sa však aj z Brna, Ostravy a Bratislavy. Do týchto destinácií sa však lieta iba sezónne. Po väčšinu sezóny sa vypravuje aspoň jedno lietadlo denne. Letenka stojí priemerne 160 € za jednu cestu.

Klasické aerolinky a odlet z Nemecka či Viedne

Do Grécka sa dá letieť aj s klasickými aerolinkami. Ponúka sa tu najmä linka Praha – Atény s ČSA.

Kvôli relatívne nízkej ponuke leteniek do Grécka sa oplatí dobre popátrať medzi letmi realizovanými z niektorého letiska v Nemecku či z Viedne. Trebárs nemecké nízko nákladové aerolinky Ryanair pripravujú pravidelne akčné ponuky na letenky, môžeme tu teda nájsť napríklad aj grécke destinácie.

Charterové lety

V prípade Grécka sa veľmi oplatí sledovať ponuku charterových letov. Práve tie totiž umožňujú dostať sa do mnohých miest, kam bežné linkové lety nemieria. Charterový let je tak dobrým spôsobom, ako sa dostať do typicky dovolenkových miest, kde sú skôr menšie letiská a kam sa aerolinkám neoplatí vypravovať pravidelne lietadlo. V niektorých prípadoch nejde len o ušetrenie starostí s cestou, ale aj ušetrenie finančných prostriedkov. Najlepšou cestou k charterovým letom je cestovná kancelária alebo agentúra, o to skôr, ak dopredáva posledné letenky do daného lietadla.

Nevýhodou charterových letov je relatívna obmedzenosť, čo sa týka termínov odletov a príletov. Všetky termíny a časy sú naviazané na zvyklosti cestovných kancelárií.

Najlacnejšie letenky do Grécka ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Grécka - ako na ne? bol publikovaný 20. ledna 2013 v 09.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...