Letenky do Turecka už nie sú problém

Tagy:  Turecko, Istanbul, letenky, Turkish Airlines, Lufthansa

Sponzorované odkazy:

Letenky do Turecka už nie sú problém

Turecko, ďalšia dovolenková krajina v rade. Ako teda zohnať jednoducho letenky, keď sa chceme vydať do Turecka sami?

Turecko a dostupnosť

Turecko je celkom prekvapivo krajinou, ktorá má hustú sieť letísk. Samozrejme, pre lety z Českej republiky je ponuka relatívne malá, ale ak budeme ochotní letieť s prestupom, máme šancu dostať sa do veľa zaujímavých kútov krajiny.

V súčasnej dobe je k dispozícii 19 medzinárodných letísk, navyše k tomu ešte desiatky letísk pre vnútroštátne lety. V Istanbule nájdeme letiská hneď dve plus jedno pre vnútroštátne linky.

Priame lety do Turecka

Z Prahy sa ponúkajú v súčasnosti dve priame linky do Turecka – jedna na letisko Istanbul Atatürk, druhá do destinácie Antalya. Prvá linka je operovaná spoločnosťou Turkish Airlines, let trvá približne 2,5 hodiny. Priama linka do destinácie Antalya je operovaná spoločnosťou SmartWings a podlieha sezónnej prevádzke. Linky sú zachované po celý rok, v hlavnej sezóne sa vypravuje minimálne jedno lietadlo denne. Let trvá minimálne tri hodiny.

Nepriame lety s odletom z Prahy

Letov nepriamych s odletom z Prahy je celý rad a na výber máme podstatne viac destinácií. Valnú väčšinu lacných letov operujú Turkish Airlines, miestom medzipristátia býva Istanbul. U najbežnejších letov trvá cesta do cieľovej destinácie už niečo cez 5 hodín. K dispozícii je samozrejme celý rad ďalších nepriamych letov, ktoré sú realizované na základe spolupráce niekoľkých rôznych aeroliniek. Obvykle ide o lety s medzipristátím na niektorom z veľkých nemeckých letísk. Aj napriek tomu, že často ide o nízkonákladové letecké spoločnosti, cena prevýši cenu ponúkanú Turkish Airlines. U niektorých spojov je navyše potrebné čakať aj viac než 10 hodín, čo je často dôvodom na zabezpečovanie ubytovania v mieste pristátia. Tiež to výrazne predĺži dĺžku cesty do miesta určenia.

Odlety z Rakúska a Nemecka

Ponuka letov z Viedne a nemeckých letísk je zaujímavá, je možné sa tak dostať prakticky kamkoľvek. Nevýhodou však je, že veľká väčšina letov opäť počíta minimálne s jedným medzipristátím. Veľa sa tu stretávame s letmy realizovanými spoločnosťami Lutfhansa, Condor, Pegasus Airlines, TUIfly a opäť Turkish Airlines.

Charterové lety

Ako u ďalších výhradne dovolenkových destinácií, aj u tureckých letovísk je dobré voliť charterové lety. Prínosom je jednak cielenie do obľúbených destinácií, kam linkové lietadlá nelietajú, tiež ale často zaujímavejšia cena.

Najlacnejšie letenky do Turecka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Turecka už nie sú problém bol publikovaný 16. ledna 2013 v 08.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...