Letenky do Thajska - ako a za koľko?

Tagy:  Thajsko, Ázia, Bangkok, dovolenka, Condor

Sponzorované odkazy:

Letenky do Thajska - ako a za koľko?

Thajsko je jednou s turistami najvyhľadávanejších ázijských krajín. Niet divu, kultúra, pamiatky i krásne pláže, to všetko tu nájdeme. Stačí len preletieť pol sveta.

Letenky do Thajska

Thajsko samo o sebe je veľmi zaujímavou destináciou vďaka nízkym cenám. Ubytovanie, stravovanie, výlety a nákupy sú na naše pomery skutočne lacné. Jediné, čo nám v ceste do Thajska môže brániť, je cesta. Letenka je pochopiteľne tou najdrahšou záležitosťou. Našťastie sa situácia vyvíja a dostupnosť leteniek sa zvyšuje. Vďaka tomu už ani nie je potrebné spoliehať sa na organizované zájazdy cestovných kancelárií, stačí si kúpiť letenky a vyraziť.

Thajské letiská

Na území Thajska je k dispozícii veľké množstvo letísk. Zďaleka nie všetky sú však medzinárodné. Medzinárodné linky mieria predovšetkým do Bangkoku na letisko Don Mueang International Airport, ďalej napr. na letisko Suvarnabhumi Airport, Mae Fah Luang-Chiang Rai International Airport či Phuket International Airport. Rad z nich je samozrejme rozmiestnených po thajských ostrovoch. Umožňujú tak jednoduché cestovanie do turistami vyhľadávaných destinácií.

Priame lety do Thajska

Pravidelné linky do Thajska ponúka spoločnosť Condor. Lieta na Phuket, avšak s jedným alebo dvoma medzipristátiami. Ponúka dve až tri linky denne, lieta však iba dva dni v týždni.

Práve absencia priamych letov bez medzipristátia je kritizovaná, už niekoľkokrát bolo prisľúbené využívanie lietadiel schopných letieť celú vzdialenosť bez prestávky. Je teda dobré sa informovať, predovšetkým pri kupovaní zájazdu cez cestovnú kanceláriu, ktorá zaisťuje charterový let.

Lety s prestupom

Ak chceme letieť inam než na Phuket, určite nás prestup neminie. Je však na nás, ktoré letisko k prestupu zvolíme. Možno ho bez problémov uskutočniť na niektorom z európskych, dobre známych letísk. Vďaka tomu môžeme tiež výrazne ušetriť. Ponuka leteniek z európskych metropolí je totiž výrazne vyššia ako ponuka letov z Prahy. Možno teda očakávať súboj aeroliniek o klientov.

Ceny leteniek

Cena leteniek sa veľmi líši v závislosti na tom, odkiaľ letíme. Za spiatočnú letenku z Prahy zaplatíme zhruba 1300 €. Ak však budeme odlietať napríklad z Londýna, letenka môže prísť napríklad len na 740 €. Rozdiel je teda viac než zaujímavý.

Cestovanie po Thajsku

K cestovaniu po Thajsku môžeme využiť tamojších nízko nákladových leteckých spoločností. Ponuka je široká a ceny určite zaujmú.

Najlacnejšie letenky do Thajska ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Thajska - ako a za koľko? bol publikovaný 15. ledna 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...