Santorini za 85 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky, santorini, grécko

Sponzorované odkazy:

Santorini za 85 €

Leto sa pomaly preklopilo do svojej druhej polovice a ak sa vám tohtoročné prázdniny doposiaľ nepošťastilo pozrieť sa do zahraničia a užiť si pravú letnú dovolenku pri mori, potom by ste tento rest mali čo najskôr napraviť. Ponúka sa samozrejme nespočetne veľa možností, kam sa vypraviť, avšak ak nechcete zbytočne míňať, ale napriek tomu by ste na svoju dovolenku 2015 radi v dobrom spomínali, inšpirujte sa lacnými letenkami pre mesiac august. Chcete Taliansko, Kanárske ostrovy, malebný ostrov Malta alebo napríklad úchvatné grécke Santorini?

Grécko patrí nesporne k tým najobľúbenejším turistickým destináciám, na ktoré zvlášť Slováci nedajú dopustiť. Veľa prímorských oblastí vás môže sklamať svojimi plážami, špinavým morom, ale tiež ubytovaním. Toho sa na gréckych ostrovoch Santorini obávať rozhodne nemusíte. Dovolenka tu je krásna a teraz navyše s letenkami za senzačných 85 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov. Tak na čo ešte čakáte? Hurá na slnečné pláže a nekonečný západ slnka.

Autor: Robert YoungAutor: Robert Young

Santorini nie je iba jedným ostrovom, ale ide o spojenie niekoľkých ostrovov na rozhraní Krétskeho a Egejského mora, neďaleko najväčšieho Stredozemného ostrova Kréta. Celkové súostrovie je impozantné predovšetkým pre svoju prírodu, ktorú možno nesporne považovať za panenskú. Vzhľadom k faktu, že bolo Santorini niekoľkokrát takmer zničené sopečným výbuchom, nenájdete tu príliš historických pamiatok a dejinných zaujímavostí. Čo vás ale na ostrovoch neuveriteľne nadchne, sú dlhé pláže, priezračné more, nespočetné množstvo paliem a tiež netradičné rastliny, ktoré rozhodne stoja za nejednu fotografiu. Santorini je skôr nížinatého pôvodu, najvyšší bod ostrovov má celkovú výšku necelých 600 metrov nad morom. To však neznamená, že sa tu budete nudiť a nepodniknete žiadny výlet. Ostrovy sú veľmi farebné a plné zaujímavostí, preto si neváhajte požičať osobný automobil alebo skúter a prejdite si miesto vášho pobytu z jednej strany na druhú. Pri svojich cestách potom objavíte mnohé zákutia, ktoré pôsobia mystickým a romantickým dojmom. Súostrovie Santorini má síce rozlohu o niečo málo viac ako 70 kilometrov štvorcových, napriek tomu je ale pomerne stroho obývané. A práve preto by sa vám dovolenka v tejto oblasti mohla veľmi páčiť, lebo nenarazíte na stovky ľudí a otravných turistov.

Autor: Maggie MengAutor: Maggie Meng

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Santorini za 85 € bol publikovaný 6. srpna 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...