Hong Kong za 338 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, zájazd, hong kong, čína, akčné letenky, lacné letenky, lufthansa

Sponzorované odkazy:

Hong Kong za 338 €

Cestovanie miluje drvivá väčšina ľudí, o tom nie je pochýb, avšak tento koníček môže byť pomerne nákladný, obzvlášť v prípade, ak chcete cestovať často a nedokážete zohnať lacný pobyt a lacné letenky. Ak nezarábate toľko peňazí, že by ste si mohli dovoliť vždy prvú triedu a s financiami, ľudovo povedané, hýriť, potom sa naučte nakupovať lacné letenky a využívať akcie, ktoré sa oplatia a pre ktoré budete chcieť okamžite všetko nechať a vydať sa za dobrodružstvom. So skvelou ponukou teraz prichádza napríklad spoločnosť Lufthansa, s ktorou môžete letieť do Hongkongu za senzačných 338 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Ázia je najväčším svetovým kontinentom, ktorý k návšteve láka milióny ľudí na celom svete a rozhodne sa nie je čomu diviť. Predovšetkým my Slováci sme ázijskou kultúrou fascinovaní, lebo je diametrálne odlišná od tej našej. Aziati sú nielen vzhľadovo odlišní, ale predovšetkým pripravujú iné pokrmy, majú inú kultúru, náboženstvo a tiež sa od nás líšia svojou náturou a charakterom. Kde budete doslova ako vo sne, je rozhodne Hong Kong…

Autor: DiliffAutor: Diliff

Hong Kong v kocke

Hong Kong je čínskym mestom nachádzajúcim sa na juhovýchodnom pobreží čínskeho mora. Nemusíme asi zdôrazňovať, že ide o veľmi významnú ekonomickú a obchodnú sieť, ktorá je preslávená po celom svete. Kong Kong je tiež nesporne jedným z najhustejšie obývaných miest sveta a svojou modernizáciou prevyšuje kde aké americkej mesto. Hongkong sa celým názvom volá Osobitná administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky Hongkong a ako jedno z mála čínskych miest je autonómne, čiže samostatné. Iba za ozbrojené sily tu zodpovedá centrálna vláda Pekingu, čo je oficiálne hlavné mesto čínskej ľudovej republiky.

Málokto pravdepodobne vie, že Hong Kong patril dlhé roky Veľkej Británii, ktorá ho od 17. storočia kolonizovala. V Hong Kongu sa od pradávna skvele darilo pestovaniu čaju a ópia, čo Briti využívali pre svoje obchody a pre cesty do Indie, ktorú tiež kolonizovali. Britská nadvláda skončila až po neuveriteľne dlhej dobe, konkrétne roku 1997. Od roku 1997 začal Hong Kong neuveriteľne prekvitať a po vzore starovekých Číňanov, ktorým je práca a modernizácia vlastná, sa začala pomaly, ale iste budovať neuveriteľná veľmoc, ktorá si svoj post metropoly drží hrdo dodnes. Veľký zlom v Hong Kongu nastal roku 2014, kedy sa miestni obyvatelia vzbúrili proti vláde a celkovému spôsobu vedenia čínskej ľudovej republiky. Od tej doby je v Hong Kongu platné referendum, ktoré uznala vláda v Pekingu.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Hong Kong za 338 € bol publikovaný 4. května 2015 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...